Novi kiks Sportinga, Dost vrištao umesto da ćušne loptu u gol (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.02.19. | 23:49

Maritimo treći put zaredom odoleo Lavovima na svom terenu, Benfika sigurna protiv Šavesa - 4:0

Ni 70 odsto poseda lope, ni 21 udarac ka golu rivala... Ništa od toga nije bilo dovoljno Sportingu iz Lisabona da slavi na gostovanju Maritimu - 0:0. Ekipa koja je izgubila osam od devet poslednjih utakmica kod kuće uspela je da ukoči Lavove sa Alvaladea i definitivno ih izbaci iz trke za titulu, ako se u Portugalu uopšte može reći da ste u trci za prvo mesto kada posle dve trećine šampionata za liderom zaostajete 12 bodova, koliko je Sportingu falilo u odnosu na Porto uoči večerašnjeg meča.

Maritimo se branio, branio i na kraju uspešno odbranio. Gosti su čak završili utakmicu s igračem manje, pošto je Sebastijan Koates zaradio drugi žuti karton u sudijskoj nadoknadi vremena. Ovo je treći put zaredom da Sporting ne uspeva da slavi na stadionu Bareiros, što još jednom potvrđuje da mu Maritimo nikako ne leži.

Bizarna situacija dogodila se u 92. minutu, kada je Bas Dost imaš šansu da donese pobedu svom timu, ali umesto da gleda gde ide lopta, on je pre vremena počeo da vrišti i ode šansa u nepovrat...

Naš Nemanja Gudelj zamenjen je već posle prvih 45 minuta. Šansu umesto njega dobio je Idrisa Dumbija. Probao je Marcel Kajzer kasnije s uvođenjem još dvojice napadača - nije vredelo. Domaćin se odbranio...

Lavovima sada sledi nešto lakši raspored, pa ne bi trebalo da imaju problema da obezbede barem četvrto mesto.

Za razliku od Sportinga, njihov gradski rival Benfika nije imala problema da upiše novu trojku. Na svom Lužu Orlovi su demolirali Šaves sa čak 4:0 i približili se lideru Portu na samo bod zaostatka.

Golove za osmi vezani trijumf Benfike u prvenstvu postigli su Silva, Žoao Feliks, SeferovićŽonas i time napravili lepu uvertiru za veliki derbi s Portom koji se igra na Dragau sledećeg vikenda.

Od Srba večeras je igrao samo Andrija Živković i to ušao s klupe u finišu. Ljubomir Fejsa zbog povrede nije bio u timu.

PORTUGAL 1 - 23. KOLO

Braga - Belenenseš 0:2 (0:1)