""

Ocelul i Čahlalul na rubu ispadanja iz lige, Petrolul kiksnuo!

Vreme čitanja: 2min | čet. 30.04.15. | 22:42

Klub iz Galacija za kratak period prešao put od pukovnika do pokojnika, Petrolul gubi korak u trci za Evropu

Ocelul Galaci! Kako je samo to ime odzvanjalo na izvlačenju parova Lige šampiona 2011. godine. Rumunija je tada u tom klubu imala predstavnika u najelitnijem fudbalskom takmičenju. Danas, taj klub predstavlja fenjeraša, zakucanog za dno tabele. A nije prošlo mnogo - samo četiri godine!

Surova realnost je opet poput malja teškog sto tona udarila sve pristalice ovog kluba! Ocelul je u duelu sa još jednim davljenikom Gaz Metanom odigrao 0:0 u okviru 29. kola prvenstva i sada pet kola pre kraja zauzima - poslednje mesto! Meč je bio prava slika dva kluba koja se nalaze u zoni ispadanja, golova nije bilo. Jedino vredno pomena je crveni karton Valentina Krecua u 90. minutu, s tim što je prvi žuti karton dobio u 78. minutu igre.

Domaćin je bio konkretniji, ali nije uspeo da zatrese mrežu gostiju. O učinku Ocelula izlišno je i govoriti, nisu uputili nijedan šut u gol!

Gaz Metan posle ovog kola dolazi na korak od preživljavanja, jer zauzima 13. mesto zajedno sa Univerzitateom Kluž, dok je Ocelul ostao na dnu sa 22 osvojena boda. Ne tako davno su gledali Vejna Runija na svom stadionu, a danas ne vide ništa od mraka u kome se nalaze. Surova realnost.

U ostalim utakmicama dana dobili smo još jednog "drugara fenjeraša". To je Čahlalul koji je očekivano poražen od Jašija sa 2:0. Jedan od odlučujućih momenata desio se u 30. minutu kada je Bojan Golubović, internacionalac rodom iz Bosne i Hercegovine postigao gol. Tim rezultatom su domaćini vodili sve do samog kraja utakmice. Tek je u 94. minutu Badik povećao na 2:0 kako se meč i završio.

Petrolul je kod kuće imao veliku priliku da ostvari pobedu koja će im pomoći u borbi za treće mesto koje vodi u Ligu Evrope. On je na svom terenu doživeo težak poraz od Astre sa 2:1, uprkos tome što je prvi došao u vođstvo golom Totoa Tamuža u 53. minutu. Ipak kraj meča je bio za infarkt po domaće navijače, jer su gosti za pet minuta postigli dva gola i tako lupili šamar Petrolulu.

LIGA 1 - 29. kolo: