""
""

Parmina gozba u Toksani

Vreme čitanja: 1min | sub. 11.01.14. | 20:05

Krstaši pregazili Livorno u gostima uz dva gola Amaurija, ne znaju za poraz već dva i po meseca

Livorno je očekivao bodove spasa, ali je dobio šamarčinu od Parme. Krstaši su u Livornu slavili 3:0 i nastavili niz dobrih rezultat pošto za popraz ne znaju već dva i po meseca kada su poraženi od Juventusa. Toskancima su bodovi bili neophodniji, ali su još jednom pokazali da su jedna od najslabijih ekipa u Seriji A, pošto gotovo da nisu ni pripretili Miranteu.

Nekadašnja nada Juventusa, Rafaele Paladino je već u drugom minutu načeo mrežu domaćih kada je rutinski matirao mladog Bardija. Parma je i u nastavku dominirala, a Livorno je zapretio preko Emersona i Paulinja. Kada su Toskanci krenuli na sve ili ništa, usledila je kazna. Egzekutor je bio Amauri. Veteran u špicu Parme je prvo dobro reagovao posle akcije Sansonea i Gobija, da bi u finišu meča stavio tačku na trijumf Parme golom iz penala.

Parma sada drži odlično sedmo mesto na tabeli, Livornu predstoji grčevita borba za opstanak...