"PERKINS U PRODORU"

Perkinsova simultanaka utišala Istanbul, strahovita Barsa brojala do 104 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.12.14. | 22:17

San Emeterio „spakovao” 25 poena, Doron Perkins najbolji kad se lomilo

PERKINS U PRODORULaboral Kuća je „stegla zube”, otišla u vreli Istanbul i dobila veliku utakmicu koja joj može doneti i prolaz u Top 16 - 82:89 (19:19, 19:20, 27:28, 17:22).

Najbolji pojedinac utakmice, Fernando San Emeterio, otvorio je poslednji period utakmice svojim 25. poenom. Kuća je održavala kakvu takvu prednost tokom čitavog duela, da bi četiri minuta pre kraja, trećom trojkom, Zoran Erceg doneo domaćem timu prednost - 78:77. Prelomio je do tada neprimetni Doron Perkins. Iskusni plejmejker je pogodio trojku (prvi poeni na utakmici) na 2:32 do kraja, za prednost Kuće - 82:80. U narednom napadu je fauliran, pogodio je oba bacanja, a u sledećem napadu, poentirao za nedostižnih šest razlike na svega 53 sekunde do kraja utakmice.

Zoran Erceg je postigao 17 poena, dok je Karlos Arojo upisao 22. Kod gostiju je najbolji bio San Emeterio sa 25, a Doron Perkins je upisao devet- svih devet u poslednja tri minuta utakmice.

Laboral Kuća je tako zabeležila drugu uzastopnu pobedu, četvrtu ove sezone, dok je Galatasaraj u problemu, pa sada deli četvrtu poziciju sa Neptunasom

Barselona je razbila Turov u poslednjoj utakmici grupe C. Katalonci nisu imali nimalo milosti prema nejakom domaćinu, pa će ih Poljska zapamtiti po lošem.Barsa je izrotirala čitav sastav, te su samo Satoranski i Tomas na terenu proveli preko 20 minuta. Na kraju utakmice rezultat je bio 65:104, pa ako Barsina rezervna ekipa igra ovako, šta onda mogu starteri? Nećemo ni da mislimo o tome.