PSŽ muku mučio, ali otišao na +10 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.11.17. | 23:03

Ko bi drugi do Nejmar i Kavani...

I kada igra slabo, baš slabo, i kada je daleko ispod svog uobičajenog nivoa, Pari Sen Žermen povećava razliku na tabeli! Nema u francuskoj Ligi 1 ni trunke neizvesnosti, Parižanima slobodno mogu da uruče titulu...

Troa je namučila večeras PSŽ kao retko ko ove sezone, ali po sili fudbalske pravde morala je da padne - 2:0. Voleli ih ili ne voleli, izabranici Unaja Emerija toliko su moćni i dominantni da i kada su na 30 ili 40 odsto svojih mogućnosti oni u svako doba mogu da ruše ovakve poput Troe.

PSŽ je napadao od početka do kraja, stvarao šanse, ali ovo je evidentno bio onaj dan kada ne ide pa ne ide. Da sve bude još gore Edinson Kavan promašio je "otvarajući" penal u 41. minutu, što je doprinelo povećanoj nervozi u redovima domaćeg sastava.

Troa je to koristila koliko je mogla, čak je imala i neke svoje sasvim dobre prilike, no Nejmar se u 74. minutu potrudio da skrati muke Parižanima. Na krajnje neuobičajen način, sa oko 20 metera iskosa, pa još levom nogom, opalio je sjajni Brazilac i - pogodio.

Posle ovog pogotka sve bilo mnogo lakše. Jeste Trap u dva navrata morao da interveniše posle udaraca rezerviste Juna, ali onda je Kavani na dodavanje Nejmara otklonio sve dileme. Urugvajcu je to bio 17. pogodak u prvenstvu i on je verovatno prvi kandidat za Zlatnu kopačku ove sezone...

FRANCUSKA 1 - 15. KOLO

Amijen - Dižon 2:1 (1:1)