"Rubin Kazanj"

Rubin bacio "petardu" u mrežu Mordovije i juri ka Evropi

Vreme čitanja: 2min | pon. 20.10.14. | 19:33

Ekipa iz Kazanja u drugom poluvremenu pregazila Mordoviju i nanela joj ubedljivo najteži poraz ove sezone - 5:0

Rubin KazanjRubin je u poslednjoj utakmici 10. kola ruske Premijer lige, očitao lekciju Mordoviji koja se sa pet golova u mreži vraća u Saransk. Ekipa iz Kazanja se tako približila petoj poziciji koja vodi u evropska takmičenja što je ove sezone glavni cilj.

Na vreme su momci, koje sa klupe predvodi Rinat Biljaletdinov postigli vodeći pogodak. Portnjagin je u 12. minutu sa desne strane uputio snažan udarac, dovoljno jako da prođe „kroz ruke” Kočenkovu i završi u mreži Mordovije.

Od tog trenutka, Rubin je stao na loptu i do kraja utakmice u potpunosti kontrolisao igru. Posle sat vremena, do izražaja je došla fizička spremnost ekipe iz Kazanja koja je u periodu od 70. do 85. minuta postigla čak četiri pogodka. Dva puta je precizan bio Karadeniz, po jednom Karlos Eduardo i Kanunjikov za konačnih 5:0.

Ufa je ispustila dragocene bodove zahvaljujući golu Dinijara Biljaletdinova u samom finišu utakmice. Torpedo je na taj način prekinuo crnu seriju od pet uzastopnih poraza u Premijer ligi.