Sa Bjelsom do kraja - u drugu ligu?!

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.10.17. | 23:02

Rudi Garsija odneo sva tri boda svom Lilu

Iz vikenda u vikend Marselo Bjelsa i njegov Lil prosipaju bodove u Ligi 1 i postaje sve teže pronaći prave reči za taj "tandem", a da ne budu uvredljive ili ponižavajuće. Argentinski stručnjak očigledno nije kompatibilan sa nekadašnjim šampionom i ukoliko u skorije vreme ne ode za taj klub neće biti spasa

Da konačno živne, i pobedi prvi put posle prvog kola, Lilu nije pomogao i uspeh u kupu pre nekoliko dana, kada je posle penala izbacio drugoliogaša Valensijan. Večeras je sva tri boda iz Lila odneo mezimac tamošnjih navijač - kojih je uzgred sve manje na tribinama - Rudi Garsija, čovek koji je doneo poslednju, treću titulu jednom od najvećih klubova sa severa. Njegov Marselj dobio je s minimalnih 1:0, a gol odluke delo je mladog Morgana Sansona u 6. minutu.

Tim sa Velodroma uglavnom je lako čuvao prednost, sve do poslednjih nekoliko minuta, kada su domaći i sa golmanom krenuli u napad. Nije im se isplatilo. Luiz Gustavo u nadoknadi vremena posle jednog kornera izbacio je loptu sa gol linije. Tada je Lil bio najbliži bodu.

Olimpik je sada preskočio Nant i četvrti je na tabeli, dok je Lilu prvi klub iznad crte - Amijen, pobegao na plus četiri.

Pa koliki to kredit ima Marselo Bjelsa?!

LIGA 1 - 11. KOLO

PSŽ - Nica 3:0 (2:0)