Šćepovićev prvenac, ali Muskron na neverovatan način kaženjen od osvetnika Lanžila... Svanulo Srbima u Mehelenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.08.15. | 22:22

Muskron dva puta vodio, igrao više od sat vremena sa igračem više, ali ga je bivši igračl uništio

Dva kluba u belgijskoj Pro ligi sa najvećim brojem srpskih igrača su Mehelen i Muskron, a ni jednima, ni drugima nije dobro krenulo na početku ove sezone. U petom kolu je svanulo Mehelenu, što se ne može reći za Muskron.

Mehelen je na svom terenu savladao lokalnog rivala Leuven sa 2:1. Posle tri poraza u četiri kola, Jankovićevom timu je pobeda bila neophodna kako bi vratio poljuljano samopouzdanje. Posle sat vremena igre u kojoj su gosti imali bolje prilike, Mehelen je poveo golom francuskog napadača Verdijea. Pitanje pobednika je prelomio srpski defanzivac Miloš Kosanović golom iz penala u 78. minutu, tako da gostima nije mnogo značio utešni pogodak Udrea u finišu meča.

Mnogo uzbudljivije je bilo u Beverenu gde gostujući Muskron ni u petom pokušaju ove sezone nije uspeo da upiše pobedu i ostao je zakovan za dno tabele. A, bio je jako blizu... Do 92. minuta utakmice je izgledalo da će Muskron upisati prvenac, a onda ih je kaznio njihov bivši igrač Stiven Lanžil za konačnih 3:3.

U startnoj postavi Muskrona su se našli Marko Šćepović, Nikola Gulan i Filip Marković u nastavku je trener Čedomir Janevski šansu pružio i Nikoli Aksentijeviću, a jedino Marko Pavlovski od srpskih igrača nije dobio priliku da uđe u igru.

Upravo je pomenuti Lanžil posle solo akcije u šestom minutu doveo Beveren u vođstvo, ali su gosti uspeli da u narednih pola sata naprave preokret golovima Mičela iz „slobodnjaka“ i Mezagea posle prekida. Potom je štoper Beverena Buatu dobio crveni karton zbog grubog prekršaja nad Markovićem.

Izgledalo je da Muskron klizi ka pobedi, ali je njihov bivši rvotimac Lanžil baš zapeo da im se osveti. Asistirao je u 66. minutu Ganou za izjednačenje, a golman Muskrona je baš loše intervenisao tom prilikom. Ipak, Marko Šćepović je prvim golom u sezoni uspeo da Muskron opet vrati u vođstvo.

Srpski napadač je do prvenca stigao u 84. minutu, ali Muskron opet nije uspeo da sačuva prednost sa igračem više. Lanžil je u drugom minutu nadoknade vremena posle solo akcije na neverovatqan nain pogodio za novo izjednačenje i opšte oduševljenje na tribinama.