Sine, pa gde je hvataš?! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.04.18. | 19:56

Fenerbahče za šest minuta slomio otpor Osmanlija, glupost dana ide na dušu golmana Karčemarskasa

Fenerbahče je nastavio poteru za vodećim Bašakšehirom u trci za šampionsku titulu, pošto je na polupraznom stadionu Šukru Saračoglu pobedio Osmanli sa 2:0 u 28. kolu turske Superlige.

Pored trijumfa Kanarinaca, ovaj duel ostaće upamćen pre svega po potezu golmana gostiju, 34-godišnjeg Litvanca Zidrunasa Karčemarskasa. On se u 55. minutu očajno postavio prilikom kornera Fenera koji je sa desne strane izveo Valbuena. Loptu je glavom zahvatio Martin Škrtel i snažno poslao u mrežu, a Litvanac ju je čekao u naručju nekih 20-ak centimetara iza gol linije. Odmah ju je izvukao napred, ali bilo je kasno jer je glavni sudija na intervenciju pomoćnika pokazao na centar.

Inače, prilikom udarca se Škrtel u skoku sudario sa fudbalerom gostiju Ajhanom i obojica su ostala da leže na terenu tako je morala da interveniše i lekarska ekipa.

Sve dileme oko konačnog pobednika na ovoj utakmici otklonio je još jedan stari lisac, Roberto Soldado koji je u 61. minutu dobro reagovao i jedan odbitak od stative ćušnuo u mrežu.