"Lamin Dijara"

SUPER LIG: Lamin Dijara i Srđan Mijailović ruku pod ruku u drugu ligu!

Vreme čitanja: 1min | sub. 03.05.14. | 16:57

Antalija i Kajzeri izgubili mesto u turskoj eliti

Lamin DijaraNada Lamina Dijare i Srđana Mijailovića da će se i sledeće sezone takmičiti u Super ligu ugašena je u utakmicama 32. kola prvenstva Turke u kojem su Antalija i Kajzeri i zvanično ostali bez šansi da sačuvaju mesto u eliti.

Za Antaliju je koban bio poraz od Elaziga na domaćem terenu, uprkos tome što je Dijara, miljenik navijača Partizana, devetim golom u sezoni doneo svom timu inicijalno vođstvo.

Međutim, u drugom poluvremenu se razgoropadio Batuhan Karadeniz, koji je sa dva gola preokrenuo rezultat i Elazigu ostavio šansu da se u dva poslednja kola domogne opstanka.

Kajzeri je blistao na gostovanju kod Eskišehira i deklasirao rivala sa 4:1 (Srđan Mijailović odigrao ceo meč), ali mu je glave došla pobeda Erčijespora nad Gazijantepom, odnosno pogodak Bakaja Traorea u 86.  minutu.

Tek da pomenemo, Dijarin ugovor sa Antalijom ističe 2017. godine, a Mijailovićev sa Kajzerijem 2018.