"Paulo Dibala u duelu sa Astorijem"

Tango Siciliano je nezaustavljiv, Roma se spasila na vrlo sumnjiv način! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.01.15. | 22:49

Mudo Vaskez asistirao Dibali za vođstvo Paletrma, Destro izjednačio i doneo bod Vučici

Paulo Dibala u duelu sa Astorijem

Roma polako gubi dah, Juventus sutra ima priliku da ode na „plus pet“. Vučica je remizirala treći put u poslednja četiri prvenstvena duela, a večeras nije ni zaslužila nešto više od boda. A pitanje je da li je i taj bod trebalo da osvoji... Palermo - Roma 1:1!

Palermo je ove sezone jedno od najprijatnijih iznenađenja Serije A. Pre svega zahvaljujući sjajnim Argentincima Paulu Dibali i Franku Vaskezu. Nećemo preterati ako kažemo da su Palermovi Gaučosi najbolji tandem Serije A u dosadašnjem delu prvenstva. To su pokazali već u drugom minutu večerašnjeg okršaja sa Romom. „Copy - paste“ akcija mnogih dosadašnjih golova Silicijanaca. „MudoVaskez asistent - Dibala strelac. Nezaustavljivi su! Momku sa nadimkom „Dragulj“ je ovo bio deseti pogodak u prvenstvu ove sezone, osmi u poslednjih devet mečeva. Nije ni čudo što Zamparini za njega traži minimum 40 miliona evra...

Imao je ubrzo kapiten Bareto šansu za 2:0, ali nije bio precizan. Roma je bila u potpuno podređenom položaju u prvom poluvremenu. Ipak, u 54. minutu, gosti su neutralisali vođstvo Palerma. Pjanić je iz slobodnjaka ubacio loptu pred gol Palerma, Strotman lepo vratio glavom do Matije Destra koji ne greši iz takvih situacija.

Ali, biće mnogo polemika u Italiji zbog ovog gola jer je Destro prilikom centaršuta Pjanića bio u sumnjivoj poziciji. Stručni konsultanti i bivše sudije koje u toku prenosa u raznim TV emisijama komentarišu odluke arbitara su imali podeljena mišljenja da li je gol Destra regularan. Kako god, napadaču Rome je ovo bio peti gol u poslednjih sedam mečeva koje je počeo u prvoj postavi. Možda u Romi ipak ne bi trebalo da razmišljaju o njegovoj prodaji...

Do kraja meča, Palermo je imao još jednu odličnu priliku preko Dibale, ali je ovoga puta De Sanktis zaustavio argentinsko čudo.