""
""

To je moć! Dortmundu prvi set u Derbiju Borusija, Obajeman i Filip ne znaju da stanu

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.09.17. | 20:26

Dormund slavio protiv Menhengladbaha sa 6:1

Kakvo čišćenje! Verovatno se ni najveći optimisti među navijačima Borusije Dortmund nisu nadali da bi njihova ekipa mogla da pobedi pobedi Borusiju Menhengladbah sa 6:1 u derbiju imenjaka.

Milioneri su u Derbiju Borusija razbili velikog rivala u paramparčad i ostavili ga da se posramljen vrati kući u Menhengladbah.

Velikom pobedom na Vestfalenu ekipa Petera Boša se vratila na lidersku poziciju na tabeli i na najbolji moguć način iskoristila činjenicu da je Bajern napravio kiks. Ako može da se sudi na osnovu početka sezone, Dortmund zaista deluje kao ekipa koja može do titule.

A večeras je to demonstrirala pre svega zahvaljujući tandemu Pjer Emerik Obamejan - Maksimilijan Filip. Kada su njih dvojica uhvatila protivnika “u mašinu”, ekipa iz Menhengladbaha nije znala šta ju je snašlo.

Sve je počelo u 28. minutu, kada je Obamejan protunjao sa desne strane i zavrnuo loptu na peterac, a Filip je u padu iz prve uhvatio volej i zatresao mrežu.

Tačno 10 minuta bilo je potrebno domaćoj ekipi da ponovo digne publiku na noge. Sada je u ulozi asistenta bio Toljan, a strelac ponovo Filip.

A u nastavku meča pokazalo se da za neke ekipe kao što je Dortmund, 2:0 ipak ne predstavlja najopasniji rezultat.

A onda je u završnici prvog poluvremena Filip odlučio da se oduži Obamejanu i asistira mu za vođstvo od 3:0. Međutim, nije se Gabonac tu zaustavio. Već u 49. minutu drugi put se upisao u strelce, ovaj put posle prekida i gužve u kaznenom prostoru. Odličnu partiju Obamejan je zaokružio u 62. Minutu, kada je na semaforu stajalo 5:0.

Teško da je pogodak Larsa Štindla u 66. minutu mogao da donese bilo kakvu radost gostujućim navijačima, a grom Julijana Vajgla u 79. minutu sa više od 20 metara predstavljao je šlag na torti.