""
""

Tovan sačuvao obraz Marselju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.12.17. | 22:57

Olimpik odigrao 1:1 na gostovanju Monpeljeu, a to mu je bio 11. meč zaredom u Ligi 1 bez poraza

Fudbaleri Olimpika iz Marselja osvojili su bod na gostovanju Monpeljeu (1:1) u poslednjem meču 16. kola francuske Lige 1 i ponovo došli na deobu drugog mesta na tabeli sa Lionom i Monakom.

Za Marselj je dobra stvar što je uspeo da nastavi seriju neporaženosti na terenima Lige 1 koja sada već traje 11 utakmica, odnosno od 10. septembra.

Monpelje je uspeo da postigne i drugi gol tri minuta pre kraja utakmice, strelac je bio Sulejman Kamara, ali ga je glavni sudija poništio posle konsultacija sa pomoćnik zbog nedozvoljene pozicije Hiltona koji je direktno uticao na igru.

Usporeni snima je pokazao da je ovo bila ispravna odluka, a uzalud su bili protesti fudbalera i navijače Monpeljea.

Domaći su dobro igrali u većem delu prvog poluvremena, a hrabar pristup isplatio im se u 29. minutu kada je Đovani Sio atraktivnim udarcem sa penaltika pocepao mrežu i napravio potez koji će se narednih dana vrteti po televiziji.

Ipak, radost navijača Monpelje trajala je do završnice prvog poluvremena, a onda je sudija Šnajder odlučio da svira penal pošto je lopta pogodila u ruku domaćeg igrača Mendesa.

Samo, problem je bio u tome što je Mendesova ruka bila "prilepljena" u stomak, a fudbaler Monpeljea zaista nije imao gde da je skloni. Nazad nije bilo i najstrožu kaznu je sigurno izveo Florijan Tovan, verovatno najbolji igrač Marselja u prethodnom periodu.