""
""

Tri gola, crveni karton i sjajna timska igra približili Targu Mureš Ligi Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.03.15. | 18:46

Čahlaul dobio šest žutih kartona, pa mu je na kraju i isključen igrač

Sve izgleda dobro za fudbalere Targu Mureša koji su posle 19 odigranih kola u rumunskoj Ligi 1 trećeplasirani na tabeli sa 36 bodova. Takvom saldu je umnogome pomogla pobeda nad Čahlaulom od 3:0 (2:0).

Od samog starta je domaći tim pokazao da više želi bodove, pa je već u 27. minutu Klaudiju Bumba postigao vrlo lep pogodak posle sjajne akcije celog tima. Nekoliko lepih pasova je prethodilo vodećem golu.

Samo dva minuta kasnije je Janis Ziku povisio na 2:0, pa se već tada videlo da gosti nemaju šta da traže na ovom meču. Oni su i sami shvatili da su slabija ekipa pa su pribegavali  alternativnim metodama u pokušaju da zaustave nalete Targu Mureša - dobili su čak šest žutih i jedan crveni karton, koji je zaradio hrvatski internacionalac Vinko Buden u 73. minutu.

Pre tog incidenta, golman Kalančea je morao još jednom da vadi loptu iz svoje mreže, pošto mu je stariji brat Dame N'Dojea Osman dao pogodak na samom startu drugog poluvremena.

Valja napomenuti da boje Čahlaula brani gorostasni srpski internacionalac Žarko Marković.