""

Univerzitatea već u bunaru, Čahlaul se izvukao sa igračem manje

Vreme čitanja: 1min | pet. 02.08.13. | 21:32

Iako je domaćin imao igrača više gotovo 50 minuta, rezultat je na kraju bio 1:1

Kako je prvenstvo počelo po Univerzitateu, sezona će biti mučna i teška po jedan od najstarijih klubova u Rumuniji. U prvoj utakmici trećeg kola Lige 1, Kluž nije uspeo da iskoristi činjenicu da je gotovo 50 minuta imao igrača više i meč sa Čahlaulom završio rezultatom 1:1.

Gosti su poveli golom Golubovića u 31. minutu, ali je radost Čahlaulu pokvario Georgiju, koji je u samo četiri minuta zaradio dva žuta kartona (35, 39). Domaćin je uspeo da iskoristi šok koji su doživeli protivnici i u 41. minutu izjednačili rezultat. Strelac je bio Tarnakop.

Međutim, iako je imao pregršt prilika, Kluž nije uspeo da preokrene rezultat i upiše prvi trijumf ove sezone, zbog čega se i dalje nalazi u zoni ispadanja. S druge strane, Čahlaul je trenutno drugoplasirani tim rumunskog šampionata, sa četiri osvojena boda u tri odigrana kola.

LIGA 1 – 3. KOLO:

Univerzitatea Kluž – Čahlaul 1:1 (1:1)
/Tarnakop 41 - Golubović 31/

17.00 Botošani – Sageata Navodari
20.00 Steaua – Rapid Bukurešt * (utakmica se neće igrati zbog izbacivanja Rapida iz takmičenja)