"Galata razočarana"

Vebo uhvatio Lavove u mrežu - Galati samo bod u Ankari

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.12.16. | 19:26

Drugo mesto ostalo izvan domašaja

Galata razočaranaUzbuđenja sasvim dovoljno, ali bodova manje nego što su se nadali u Galatasaraju. Dan posle poraza Bešiktaša na gostovanju kod Kasimpaše okliznuo se i drugi istanbulski velikan. Pjer Vebo se konačno raspucao i Osmanliju doneo velikih 2:2 protiv favorizovanog gosta.

Mada bi domaći mogli da budu i nezadovoljni rezultatom s obzirom na to da je Vebo gol za vođstvo od 2:1 postigao četiri minuta pre isteka regularnih 90. Međutim, maltene istog momenta Semih Kaja je uzvratio i Galatu spasio poraza.

Premalo za uspon do deobe drugog mesta na tabeli. Bešiktaš je ostao dva stepenika iznad, a još tri napred je neočekivani lider turskog prvenstva - Istanbul Bašakšehir. Niko mu se nije nadao ovde.

Kad su ostale utakmice u pitanju, pomenućemo samo da je Jagoš Vuković odigrao svih 90 minuta u remiju Konje sa Karabukom, dok Srđan Mijailović nije uspeo da pomogne Kajzeriju da izbegne poraz na gostovanju kod Adane.