""
""

Zaboravljeni centarfor: Deset utakmica nije znao ništa, hteli da ga oteraju, a onda het-trik za 20 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.11.17. | 19:28

Roberto Soldado - napokon

Ako ste se pitali gde je i čime se bavi „nekadašnji“ centarfor Roberto Soldado, evo odgovora: konačno je proradio!

Španski centarfor, koga je letos Fenerbahče doveo da parira Galatasaraju posle potpisa Bafetimbija Gomisa, a Bešiktašu posle otkupa ugovora Taliske i angažmana Alvara Negreda „setio“ se da bi trebalo da zaradi platu, pa je u 12. kolu Superlige Turske poveo istanbulskog velikana do trijumfa nad Sivasom - 4:1.

Soldado se posle ne baš blistave sezone u Valensiji (četiri gola) mučio na početku avanture na Bosforu, u deset dosadašnjih utakmica (osam u ligi, dve u kvalifikacijama za Ligu Evrope) nije mogao ni da opeleli (navijači ga vređali, uprava tražila zamenu, spekulisalo se imenom Aleksandra Mitrovića), a onda je podsetio kakvim arsenalom raspolaže. Spakovao je het-trik za samo 20 minuta i rešio utakmicu koja je pretila da „ode“ na stranu gostiju.

Koliko se ne samo Soldado nego i čitav Fenerbahče muče  svedoči situacija koja je prethodila pogotku za 2:1. Što bi rekli navijači na mečevima niželigaškog fudbala, „davao“ ga je domaćin dugo, dvaput pogađao prečku, propustio još jedan zicer, da bi atraktivnim potezom Soldado počeo seriju golova.

Samo tri minuta kasnije Sivas je ostao sa desetoricom. Tjefi Bifuma, koji je nekad važio za velikog talenta, dao je gol posle izuzetne akcije kolega početkom drugog dela, a onda u 64. minutu napravio glupost, zaradio dva žuta kartona u razmaku od samo nekoliko sekundi (prvi zbog šutiranja lopte, drugi zato što je ironično aplaudirao sudiji), pa je Fener relativno lako do kraja osigurao bodove.

Sad je šest koraka iza vodećeg dvojca, Galatasaraja i Istanbul Bašakšehira.