"Miloš Zukanović"

Zvezdino dete debitovalo za Bredu, Ajub pokvario slavlje na Euroborgu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.01.15. | 16:21

NAC Miloša Zukanovića i Uroša Matića podelio plen sa Viljemom i prekinuo crnu seriju. Groningen i dalje bez poraza na domaćem terenu

Miloš ZukanovićProšlo je skoro 11 meseci od kada je Fejenord slavio na Euroborgu, ali Groningen i dalje odoleva rivalima iz Eredivizije. U 19. kolu prvenstva Holandije ipak Utreht je uspeo da odoli napadima Ponosa severa i na krilima raspoloženog Jasina Ajuba izvojevao 2:2.

Mladi reprezentativac Holandije marokanskog porekla je prvo namestio gol Eduardu Diplanu, a potom i sam smestio loptu u mrežu Groningena, koji je dva puta imao prednost, ali nije uspeo da prekine niz od sada već četiri uzastopna remija na domaćem terenu.

Tjaron Čeri i Mihael De Leuv su bili strelci za Groningen, ali su Diplan, koji je zbog povrede kolena propustio uvodnih 13 utakmica sezone da bi na sledećih pet postigao četiri gola, sva na gostovanjima, i Ajub potezom utakmice krunisali borbeni duh Utrehta. Ponos severa pak već četiri kola ne zna za pobedu.

U još goroj situaciji je NAC Breda, koja je prekinula crnu seriju od tri uzastopna poraza odigravši bez golova sa Viljemom u meču u kojem je uskoro 19-godišnji napadač Miloš Zukanović, koji je napustio Crvenu zvezdu shvativši da se na njega ne računa ozbiljno, debitovao za domaći tim pošto je konačno rešio spor sa beogradskim klubom i stekao pravo da zaigra.

Zukanović je u igru ušao u 82. minutu, dok je Uroš Matić, rođeni brat čuvenijeg Nemanje, sve vreme bio u timu NAC-a.

Obojici u nastavku sezone predstoji grčevita borba za opstanak, jer je NAC na pretposlednjem mestu na tabeli.