(AFP)

Borusija za 20 sekundi nagovestila slom Štutgarta

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.01.24. | 20:01

Proradio novajlija iz Arminije

Nije važno šta je bilo, nego šta će biti. Došao je Štutgart u Menhengladbah posle sjajne jeseni, kad je u jednom trenutku čak zapretio Bajernu i Leverkuzenu, uživa u drugoj najboljoj sezoni u klupskoj istoriji na dosadašnjem preseku prvenstva, da bi se protiv Borusije raspao posle samo 20 sekundi. Toliko je bilo potrebno Menšu da iskoristi dekoncentraciju u odbrani Švaba i nagovesti pobedu na otvaranju 2024.

Trijumf 3:1 je popravio utisak o ekipi Gerarda Seoanea, jer od 2016/17 nije bila ovako loša. Sad je dobra zahvaljujući utisaju Robina Heka, pošto je letošnji novajlija iz Arminije Bilefeld napokon pokazao zbog čega je doveden. U prethodnom ciklusu bio je uticajan u Drugoj ligi (deset golova, pet asistencija), dugo su ga čekali na Borusiju parku i napokon dočekali. Proradio je Hek, odigrao najbolju utakmicu u novoj sredinu, ne samo što je „otvorio“ protivnika, nego ga je poslao na patos i u 20. minutu i tad je postalo jasno da će Borusija naneti gostima peti poraz.

Hek je najpre bio snalažljiv na dodavanje Roka Rajca, da bi potom pogodio i na pas Alesandra Plee i tako odredio sudbinu utakmice. Ujedno se postarao da Borusija prekine desetogodišnju patnju po kojoj prvu utakmicu u kalendarskoj godinu pred svojim navijačima ne dobija. Prvi put posle januara 2012. i slavlja nad Bajernom (3:1). Slavlje je potvrđeno u nadoknadi preko Amerikanca Džordana Pefoka.

U međuvremenu, pri dva gola zaostatka, Štutgart jeste uspeo da uzvrati, u ranoj fazi drugog poluvremena, međutim, primetno je bilo da joj nedostaje prvi strelac Šerju Gerasi, te Japanac Ito, Korejac Vu Džong... Srpski internacionalac Jovan Mijatović je meč odgledao s klupe.

NEMAČKA 1 – 17. KOLO

Bajern Minhen - Hofenhajm 3:0 (1:0)