Četiri minuta ludila u Rimu: Udineze opet opalio Sarija

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.03.24. | 22:43

Lacio razočarao navijače – 1:2

Imao je Lacio i mnogo bolje sezone od aktuelne, bio i učesnik Lige šampiona, pobeđivao sve velikane na Olimpiku. Ali definitivno ima nešto u tome što ne može da pronađe šifru za Udineze... U danu kada se pričalo o velikim planovima Mauricija Sarija i ambiciji da sledeće godine sa Nebeskoplavima bude među pet najboljim timova u Italiji, iskusni stručnjak je dobio po glavi od Udinezea.

Posle ne baš preterano zanimljivog prvog poluvremena, usledila su četiri minuta ludila u Rimu i velika pobeda Udinezea – 2:1 Nisu gosti prebrinuli sve brige u borbi za opstanak, ali sada sa mnogo više samopouzdanja gledaju ka narednim izazovima.

Imaće sigurno šta da kaže izabranicima Mauricio Sari, možda i da se ustremi ka kapitenu Ćiru Imobileu. Iskusni napadač, koji se u poslednje vreme muči sa povredama, bio je režiser najbolje šanse u prvom poluvremenu. Imobile je bio sam ispred Okojea, ali je golman Udinezea izašao kao pobednik iz tog dvoboja.

Udineze je možda i svesno propustio inicijativu Laciju, a onda se u drugom pretvorio u lovca koji kažnjava svaku grešku. Kao u 47. minutu kada je Imobile izgubio loptu na sredini. Potom je Udineze vezao deset pasova, da bi na kraju na asistenciju Luka poturio nogu na šut Kamare.

Brto se Lacio oporavio od šoka. Centašut Matije Zakanjija se nekako umovao u mrežu uz pomoć Đianetija, ali je Udineze ponovo ustao. I opet je to bila sjajna, školska akcija. Zaraga je plasirao loptu u bliži ugao, posle povratne lopte Tovana.

Dobro je trener Gabrijele Ćiofi rasporedio snage. Tek je u 74. minutu posegnuo za reprezentativcem Srbije Lazarom Samaradžićem kako bi dobio na stabilnosti u veznom redu. Lacio je napadao, imao igrača više u sudijskoj nadoknadi posle drugog žutog kartona Pereza, ali nije stigao ni do boda.