Cvajta: Het-trik Mihela za devet minuta, zlatni bodovi za Hanzu

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.10.21. | 15:55

Regenzburg se ne zaustavlja...

Padrborn je ponovo na pobedničkom putu. Momci Lukasa Kvasnijoka posle poraza od Hamburgera u prošlom kolu slavili su veoma ubedljivo u Karlsrueu (4:2), prišavši na samo bod od zone koja vodi u doigravanje.

Bio je to pravi blickrig nekadašnjeg člana Bundeslige, pošto ja svega 12 minuta uspeo da postigne čak četiri gola. Seriju je otvorio Julijan Justvan u 20. minutu, a onda je iskusni napadač Sven Mihel za devet minuta "ispucao" het-trik. Momak koji je ne tako davno tresao mreže i u elitnom rangu probio se na deobu prvog mesta na listi strelaca u Cvajti sa 11 pogodaka.

U drugom poluvremenu gosti su se malo opustili, u svega šezdesetak sekundi primili dva gola, međutim to je bilo sve što je Karlsrue mogao.

Seriju sjajnih rezultata i igara nastavio je Regenzburg, najveće ovosezonsko iznenađenje i drugom rangu nemačkog fudbala. Poslednjeplasirani Ingolštat nije izdržao ni deset minuta, primio je gol i posle toga se doslovno raspao - 0:3. Očito da nema spasa klubu iza kojeg kao sponzor stoji Audi. Slaba vajda i od Andrea Šuberta, nekadašnjeg šefa struke Borusije iz Menhengladbaha i čoveka koji je pre nekoliko godina vodio utakmice Lige šampiona, a danas evo ispada iz Cvajte.

Zanimljivo je bilo u Roštoku. Hanza se ratnički bori za svaki bod u želji da opstane, dok je Fortuna nastavila po sistemu toplo-hladno. Odlučio je gol domaćih sa penala 17 minuta pre kraja utakmice.