LE: Umetničko delo starog velemajstora Hoakina! Murinjo je morao da zove Dibalu u pomoć (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 15.09.22. | 22:56

Braga i Union San Žiloaz maksimalni

Ludogorec je u prošlom kolu iznenadio Romu, u ovom je preznojavao Betis u Sevilji ali čini se da će Španci i Italijani izaći iz grupe sa neugodnim Bugarima i autsajderom Helsinkijem.

Betis ima maksimalan učinak pošto je posle pobede u Finskoj savladao Ludogorec kući 3:2, dok se Roma iskupila za razočaranje u Bugarskoj i posle dva različita poluvremena ipak rutinski savladala Helsinki 3:0.

Hrabro je Ludogorec izašao u Sveilji, bio ravnopravan skoro pola sata ali je kapitulirao posle serije udaraca sa distance. Jedan od njih u 25. minutu je bio strašan u izvođenju Serhija Kanalesa ali je golman Pat uspeo da odbije loptu. Na njegovu žalost, pravo na nogu Mirandi koji je centrirao na drugu stativu za Luiz Enrikea a Betisovo veliko pojačanje iz Brazila upisalo prvenac.

Usledio je najlepši detalj meča. Neuništiva Betisova legenda Hoakin pokazuje da je ostalo još magije u tim nogama iako troši 42. godinu. To nije bio šut, top je bilo topovsko đule sa 17 metara u mrežu Bugara. Pogledajte majstoriju Hoakina OVDE.

Uspeo je Ludogorec da oživi u nadoknadi vremena kada je Despodov iz slobodnjaka smanjio ali je razigrani Serhio Kanales posle sat vremena igre sa istog mesta kao Hoakin ali na raličit način doneo Špancima nedostižnu prednost. Smanjio je Ludogorec još jednom rezultat ali je bilo kasno...

Žoze Murinjo nije ponovio grešku Mauricija Sarija čiji Lacio sa šarenim sastavom je dva sata ranije pretrpeo katastrofu u Danskoj i izveo je skoro najjači tim protiv Helsinkija. To „skoro“ je značilo da je rešio da odmori Dibalu i da pruži šansu Belotiju umesto Ejbrahama ali je na kraju morao da iskoristi sve adute.

Iako je Roma do 15. minutu imala igrača više protiv Helsinkija, Finci su i u takvom odnosu snaga imali najbolju šansu u prvom poluvremenu kada su pogodili prečku preko Hosponena. Roma je protražila 45 minuta bez prave šanse i Murinjo je odmah na poluvremenu uveo Dibalu.

A Argentinac mu je ekspresno uzvratio na poverenju... Sevnula je Dibalina levica sa 16 metara i Helsinki je načet, a dokusurili su ga Pelegrini i Beloti na asistencije Zaniola.

A maksimalan učinak u istoj grupi posle dva kola imaju Braga i Union San Žiloaz. Portugalci su u svom stilu odigrali tvrdo, čekali i dočekali šansu pa su golom Vitinje u 70. minutu slomili union Berlin. Belgijanci su dva puta kod kuće gubili od Malmea ali su blickrigom u drugom poluvremenu i golovima iskusnog Teume i najvećeg pojačanje Bonifejsa ostavili Šveđane praznih ruku - 3:2.

Iznenađenje večeri je priredio kiparski AEK koji je u gostima savladao kijevski Dinamo, evrogolom Mađara Đurča iz slobodnog udarca na početku meča. Pogodak možete pogledati OVDE. Još zanimljivije je bilo u drugom meču u grupi. Ren je posle dve fantastične kontre poveo protiv Fenerbahčea 2:0 golom Terijea i majstorijom Lovra Majera ali je ekipa Žorža Žezusa uspela da se vrati. Golčinom Irfana Kahvečija je smanjila da bi posle isključenja Traorea u 83. minutu iskoristila brojčanu prednost i u nadoknadi vremena stigla do boda preko Valensije.