©AFP

Lion postao kaznena ekspedicija - šesta uzastopna pobeda na strani

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.04.24. | 22:58

Ovoga put posle preokreta u Nantu - 3:1

Ekipa koja je krajem januara strepela za osptanak u ligi, danas predstavlja pravu kazenu ekspediciju u francuskom fudbalu. Lion je vezao šestu uzastopnu pobedu na gostovanjima, a petu u Ligi jedan. Ovoga puta, sastav Pjera Saža pokazao je ozbiljan pobednički mentalitet, pošto je posle preokreta savladao Nant i dodatno se proibližio timovima, ne samo iz gornjeg dela tabele, već i onih koji se nalaze na pozicijama koje vode u Ligu Evrope i Ligu konferencija - 3:1 (1:0).

Gosti su bili uporni, gubili su od 16. minuta, kada je Matis Abline krunisao odličan centaršu Florana Molea i glavom matirao Antonija Lopesa, ali su konantno pritiskali i potom u poslednjih 15 minuta slomili otpor domaćina. Ogromne zasluge za to idu Maliku Fofani, koji je brzim prodorima, driblinzima i promenom pravca, uneo pravu pometnju u protivničke redove. Upravo nakon njegovog udarca Aleksandar Lakazet je postigao izjednačujući gol u 75. minutu, a potom je i sam, dva minuta kasnije doneo preokret svom timu.

Vrlo važan posao, u dominaciji gostiju na sredini terena tokom čitavog meča odradio je Nemanja Matić. Iskusni srpski vezista je imao savršenu distribuciju lopti, a baš kod izjednačujućeg gola inteligentno se ušunjao u poslednju liniju protivnika, izvršio pritisak na nju, i omogućio svojim brzim saigračima da dejstvuju iz drugog plana.

Pjer Saž je savršeno donosio odluke kada su u pitanju izmene. Fofanu je na teren uveo neposredno pre izjednačujućeg gola, a u 86. minutu je na teren poslao Mamu Balda i Gifra Orbana, koji su direktno učestvovali u poslednjem golu svoje ekipe na utakmici.

Lion će tek u narednim nedeljama imati ozbiljna iskušenja, pošto mu slede prvenstveni mečevi sa ekipama iz samog vrha tabele. Ugostiće Brest i Monako, a gostovati PSŽu i Lilu.