Monako dobio još jedan derbi, Liga šampiona ponovo aktuelna u Kneževini (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.04.22. | 21:01

Rajkovićev Rems više ne brine za opstanak...

Sjajan finiš sezone igra Monako i lako bi moglo da se desi da u jednom momentu otpisani momci Filipa Klemana ipak izbore Ligu šampiona iduće sezone. Serija je krenula veličanstvenom pobedom protiv Pari Sen Žermena (3:0), proteklog vikenda kao gost je potučen Ren, a evo večeras još jedan konkurent za drugu i treću poziciju - Nica. Kneževi su slavili minimalnim rezultatom (1:0), čime su današnjeg privala preskočili na tabeli, a pomenuti Ren sustigli.

Čovek odluke na stadionu Luj II bio je ruski reprezentativac i jedan od najboljih igrača Monaka Aleksandar Golovin. Doduše, velike zasluge za taj pogodak idu Valteru Benitezu, argentinskom čuvaru mreže, koji je laganu loptu gurunuo na nogu Golovinu.

Rems našeg Predraga Rajkovića nakon današnjeg trijumfa protiv favorizovanog Lila (2:1) verovatno više ne treba da brine o opstanku. S druge strane, Doge su napravile ogroman korak unazad u borbi za Evropu.

Rajković ništa nije mogao kod strašnog projektila Renata Sančeza za 1:1 u 57. minutu, međutim u junaka domaćeg sastava izrastao je Junes Abdelhamid, strelac pogotka za 2:1 u drugom minutu sudijske nadoknade.

Srpski čuvar mreže utakmicu je završio sa četiri odbrane.

Velika tri boda u borbi za goli život osvojio je Klermon na gostovanju Troi (1:0), a lakše dišu i u Lorijanu, pošto su u 90+5 došli do celog plena protiv Meca (1:0).

FRANCUSKA 1 - 33. KOLO

Bordo - Sent Etjen 2:2 (2:1)