Neverica na Denu: Milvol ispustio 3:1 i oprostio se od borbe za Premijer ligu

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.05.23. | 18:32

Blekbern napravio gotovo neverovatan preokret u jugoistočnom Londonu i poslao Sanderlend u plej-of - 4:3

Dramatično popodne i tragičan fudbalski dan za igrače i navijače Milvola. Klub iz jugoistočnog dela Londona je uspeo da izgubi praktično dobijen meč, ni dva gola prednosti (3:1) na poluvremenu mu nisu bila dovoljna, pa se porazom od Blekberna (3:4) oprostio od plasmana u plej-of, gde je otišao Sanderlend.

Ekipa Jona Dala Tomasona je praktično odigrala za Crne mačke. Blekbernu je pored pobede bio neophodan i poraz Sanderlenda u Prestonu, ali od toga nije bilo ništa. Ekipa Tonija Moubreja je čitav posao rešila u razmaku od 11 minuta i golovima Amada Dijaloa, Aleksa Pritčarda i Džeka Klarka došla do nenadoknadive prednosti.

Sa druge strane, na Denu je sve išlo po planu. Prvo poluvreme su obeležili Dankan Vatmur i Oliver Burk. Prvi je postigao dva gola, a drugi je imao gol i asistenciju, dok je sa druge strane nadu Blekberna golom u 22. minutu sačuvao Adam Varton.

Tomason je na poluvremenu očigledno u potpunosti spoznao probleme u svojoj igri, uveo je Tajrisa Dolana i Kalima Britana, pa su se dešavanja na terenu u potpunosti promenila. Domaći se nisu nisu ozbiljno ni rastrčali u drugom poluvremenu, a već u 63. minutu na semaforu je stajalo potpuno otvorenih 3:3.

Džo Rankin Kostelo je smanjio na 2:3 u 51. minutu, dok je konačnih 3:3 bilo 12 minuta kasnije, kada je gol postigao Ben Dijaz. S obzirom na dešavanja u Prestonu, ekipi Garija Roueta je bilo neophodno da dođe do pobede kako bi došla do mesta u Baražu, pa se previše otvorila u završnici meča. To je iskoristio raspoloženi i nadahnuti Blekbern, koji je drugim golom Bena Dijaza u 87. minutu stigao do zaslužene pobede.

Svi igrači Milvola na kraju meča ostali su u potpunoj neverici na travi, a niko ni na tribinama nije mogao da shvati šta se dogodilo ekipi koja je bila dominantna u prvih 45 minuta utakmice i imala sve u svojim rukama.

U plej-ofu će snage odmeriti Luton - Sanderlend i Midlzbro - Koventri.