Sve što vam u životu treba je sreća kakvu ima Betis (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.05.23. | 22:58

Rajo tri puta pogađao stativu, bodovi ostali u Sevilji – 3:1

Ako bi se birao grad koji bi bio simbol Lige Evrope, onda bi to, bez trunke dileme, bila Sevilja.

Crveno-beli klub iz tog grada je šest puta osvajao trofej drugog po kvalitetu evropskog takmičenja, a u prethodne dve sezone pridružio mu se i večiti rival – Betis. I zeleno-beli su igrali u Ligi Evrope, ustalili su se na međunarodnoj sceni, a posle večerašnje pobede nad Rajo Valjekanom gotovo da je sigurno da će biti u tom kupu i treću godinu zaredom – 3:1.

Četiri kola pre kraja Primere Betis je pobegao sedam bodova Đironi, koja je ispod njega i koja drži mesto za Ligu konferencije, a osam Bilbau, koji je van evropske zone. Trebalo bi baš težak slom u formi da se dogodi timu Mauela Pelegrinija, pa da u poslednjih 360 minuta prokocka toliku prednost. Istina je da Betis baš i ne blista u poslednje vreme, da je Đirona u dosta boljoj formi, međutim, bodovna razlika je baš velika.

Prvo poluvreme je imalo sjajan tok. Prvi je zapretio Rajo, pošto je Izi Palazon u 2. minutu pogodio stativu. Ono što nije uspelo gostima, jeste Betisu samo 180 sekundi kasnije. Sabali je naleteo na odbitak posle kornera i levicom tako uhvatio loptu da se kao raketa zarila ispod prečke gola koji je čuvao Dimitrijevski (gol pogledajte ovde).

Rajo baš nije imao sreće, pošto je u 13. minutu ponovo Palazon bio u prilici i ponovo je zatresao okvir gola! Posle toga je Betis preuzeo konce igre, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali je na drugi gol morao da sačeka do pred kraj poluvremena, kada je Ajoze Perez odbitak sproveo u mrežu (gol ovde).

Ipak, dva gola razlike nisu obezbedila Betisu miran tok drugog dela. Vrlo brzo je Komesana prepolovio zaostatak Rajo Valjekana (gol ovde), a u 60. minutu je stativa treći put bila miljenik zeleno-belih iz Sevilje.

Previše je tu bilo nesreće za Rajo, opao je ekipi moral u nastavku, Betis je u poslednjih 20 minuta bio bliži trećem golu nego gosti izjednačenju, da bi na kraju pobedu uveličao pogotkom u sedmom minutu sudijske nadoknade.