Budućnost u Čačku prekinula crni niz, Borac Mozzart konkurentan samo do poluvremena

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.12.23. | 21:40

Podgoričani nakon debakla od Gran Kanarije ubedljivo trijumfovali u hali Kraj Morave

Teških nekoliko sedmica je iza košarkaša Budućnosti. Dolazak Andreja Žakelja na mesto trenera nije urodio željenom šok terapijiom, pa se na poraz od Igokee nadovazao i neuspeh protiv Cedevite Olimpije. Ništa bolje nije crnogorski tim izgledao ni u Evrokupu, gde je deklasiran sa čak 27 poena razlike od Gran Kanarije.

Dobro je došao Podgoričanima jedan duel lišen stresa, pošto je Borac Mozzart savladan 86:67 u duelu desetog kola ABA lige, za skor 7-3. Ekipa Dejana "Džolija" Mijatovića vezala je i drugi poraz, pa je sada na učinku 4-6.

Činilo se da bi Borac mogao da bude konkurentan Podgoričanima, pošto je na poluvremenu zaostajao samo jedan poen (34:35). Ubacio je gost u veću brzinu od samog starta drugog dela i predvođen Džakorijem Vilijamsom već u trećoj četvrtini došao do nedostižne prednosti. Amerikanac je meč završio s 15 poena, Vladimir Mihailović imao je 12, a Joan Makundu i Petar Popović po 11. Danilo Tasić bio je daleko najraspoloženiji za igru u redovima domaće ekipe, pošto je meč završio s 22 poena za oko 28 minuta na parketu. Dvocifren učinak imali su i Aleksa Uskoković s 15 i Ronaldo Segu 14 poena.

Izašao je Borac iz serije mečeva protiv timova iz vrha ABA lige, pa ga u narednim sedmicama očekuje lakši raspored. U predstojećem kolu gostuje Zadru, a onda dočekuje Mornar. Protiv direktnih konkurenta igraće praktično do kraja decembra, budući da ga u tom periodu očekuju susreti i sa Krkom i Cibonom.