""
""

Armani ima štofa, ali Armija je odbranila Moskvu

Vreme čitanja: 2min | čet. 12.10.17. | 20:51

Tek posle preokreta CSKA savladao italijansku ekipu na startu Evrolige. Odlična partija Micova

CSKA je izgledao kao svaka prava ruska Lada. Bilo je potrebno vreme da upali, ali kada joj je to pošlo za rukom, pobeda nije mogla da izostane. Armejci su na svom terenu savladali Armani sa 93:84 u prvom kolu Evrolige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kori Higins sa 21 poenom, jedan manje ubacio je Serhio Rodrigez, a Nando de Kolo dodao je 19. Endru Gaudlok postigao je 17 poena za Armani, a Vladimir Micov je postigao jedan manje.

Kako je CSKA počeo utakmicu, navijači domaćeg tima verovatno su se uplašili da ne pukne bruka u Moskvi. Naime, na već na početku druge četvrtine motivisani gosti iz Milana su imali 16 poena prednosti (32:16).

Gaudlok, Micov i Gudaitis su pravili čuda pod oba koša, dok su domaći igrači očigledno bili poprilično šokirani načinom igre i pristupom gostiju.

Nije Armija uspela ni u drugoj četvrtini da uhvati priključ, pošto je Armani ovaj deo meča završio sa 10 poena prednosti i poprilično napumpanim samopouzdanjem.

Ali, kako je počelo drugo poluvreme, tako je CSKA počeo da lomi rivala. Do sredine treće deonice domaćin je stigao do izjednačenja, pa i prvog vođstva (51:50).

Proigrali su Nando de Kolo, Serhio Rodrigez i Kori Higins. U poslednjoj deonici polako, ali sigurno Moskovljani su preuzeli sve konce igre u svoje ruke.

Pomenuti trio je za veoma kratko vreme serijom od 7:0 odlepio Armejce na velikih plus osam (80:72) i posle toga nije bilo povratka Armaniju.