""
""

Barnli kao Zvezda 1991. godine: Plesao travom Old Traforda, ponižavao Đavole i, ne kraju, izgubio (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 11.02.15. | 22:34

Gosti u prvom prvom poluvremenu odučili od fudbala Đavole, ali potpisali kapitulaciju (3:1). Dva gola Smolinga, Đuričić debitovao za Sautempton

Pobeda nad Barnlijem imaće dejstvo bronhi bombone za Luisa van Gala. Mančester je pošteno propatio u meču sa pretposlednjom ekipom Premijer lige, ponekad bio nemi posmatrač dešavanja na terenu, ali je na kraju izvojevao pobedu - 3:1. Najviše zahvaljujući štoperu Smolingu koji je golovima glavom ukrao šou gostima koji su za prikazano na Old Trafordu zaslužili dubok naklon i najiskrenije čestitike.

Stariji navijači Mančester junajteda gledajući dešavanja tokom prvog poluvremena duela sa Barnlijem preživljavali su verovatno scene iz antologijskog meča protiv Crvene zvezde iz 1991. godine. Plesao je gost na travi Old Traforda, ponižavao tehničkom igrom tima Luisa van Gala i, umesto da igra fudbal, Barnli se igrao fudbala.

Sve je u igri gostiju bila čista romantika. Tačni pasovi, driblinzi, akcije iz kojih se ulazi u završnicu posle nekoliko dodira. Ali zaneseni umetničkim utiskom učenici Sina Dajča zaboravili su da Mančester junajted ima tajno oružje u skok igri - visokog štopera Krisa Smolinga. Već u šestom minutu Smoling je doveo Đavole u vođstvo posle asistencije Falkaa. Umesto da potonu posle razočaravajućeg početka gosti su se razleteli po Old Trafordu. Raznovrsnom igrom vadili su dušu na pamuk kompletnoj postavi Junajteda koja je gledala kao tele u šarena vrata kako Barnli lako osvaja prostor.

Gol Ingsa vratio je utakmicu na početak, ali tu nije bio kraj blistavog izdanja Barnlija. Posle prvih 45 minuta autsajder je imao sedam šuteva više na gol od mnogo kvalitetnijeg rivala. Međutim, Kris Smoling će od večeras u Barnliju imati status nepoželjne osobe.

Ponovo su ga zaboravili defanzivci Barnlija, a on je udarcem glavom doveo Junajted u vođstvo. Mogli su gosti da izigravaju Kalimera, da pričaju kako je po sredi klasična fudbalska nepravda i kako su u svim parametrima nadvisili Junajted. Mogli su, ali su se oni odlučili da demonstriraju ponos u nastavku.

Nisu bili toliko inspiratvni, ali im je Mančester polomio zube tek posle gola Van Persija iz jedanaesterca. Đavoli su napravili ogroman korak ka plasmanu u Ligu šampiona možda i nezasluženom pobedom nad rivalom koji je u prethodna četiri kola osvojio samo bod.

Očekivala se vatra u Sautemptonu, gde je gostovao Vest Hem. Međutim, dve ekipe su pucale sa oružjem vlažnog baruta. Zas nas je najvažnija vest da je za Svece u 81. minutu debitovao Filip Đuričić, dok je Dušan Tadić šansu dobio od 63. minuta. Domaćin nije iskoristio ni igrača više, pošto je pola sata pre kraja isključen golman Čekićara Adrijan.