"Aleksandar Ćapin"

Ćapin obradovao Kragujevac

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.01.13. | 22:24

Radnički u samom finišu duela izvojevao pobedu od 89:83

Aleksandar ĆapinRadnički iz Kragujevca ostaje u igru za mestom na Fajnal Foru Jadranske lige, pošto je u 17. kolu regionalnog takmičenja posle velike borbe prebrodio žutu minutu sa početka drugog poluvremena i savladao MZT sa 89:83.

Kragujevčani su tako stigli do devete pobede u ABA ligi i izjednačili se sa skopskim timom, Olimpijom i Cibonom na deobi petog mesta na tabeli. Budućnost je samo korak ispred, Partizan dva, Zvezda tri, a vodeća Igokea suvereno vlada regionom sa 14 pobeda.

Međutim, Radnički svoju šansu vreba iz prikrajka, iako je malo nedostajalo da Makedonci iznenade u dvorani Jezeru.

Bez obzira na to što su početkom drugog vremena domaći imali devet poena prednosti – 51:42.

Usledio je, ipak, period u kojem je četa Miroslava Nikolića jednostavno stala, pa je MZT serijom od 15:2 preokrenuo rezultat u svoju korist.

Nisu, doduše, gosti uspeli da se odlepe, pa je utakmica bila otvorena sve do pred sam kraj, kada je Aleksandar Ćapin preuzeo stvar u svoje ruke.

Pri rezultatu 81:81 prvo je pogodio trojku, a posle promašaja Todora Gečevskog i izgubljene lopte Otaševića postigao je još dva poena i uz dodatno slobodno bacanje Radnički odveo u sigurnu zonu – 87:81 čime je i definitivno slomljen otpor MZT-a.

Ćapin je bio bez sumnje najbolji akter meča pošto je upisao 26 poena uz devet asistencija.

Veliku pomoć imao je i u Ratku Vardi, koji je pobedi doprineo sa 20 poena, ali u samoj završnici nije bio na parketu, jer je zbog pet ličnih grešaka morao van terena pet minuta pre kraja. Stefan Birčević je dodao 17 poena i 11 skokova, a dvocifren je bio i Miloš Borisov sa 12.

RADNIČKI – MZT  89: 83 (21:27, 27:15, 13:24, 28:17)

Dvorana: Jezero;
Gledalaca: Oko 3.500;
Sudije: Herceg, Vojinović, Šifra;

Radnički: Miljenović, Sinovec 4, Ćapin 26, Marković 6, Amaning, Varda 20, Birčević 17, Borisov 12, Krstović, Mijatović, Vajt, Vizer 4;

MZT: O.Stojanovski 2, Grnčarov, D.Stojanovski 21, Gečevski 11, Nikolovski 3, Nikolić 12, Otašević 10, Markovski, Bakić 9, Dejvis 15.

(FOTO: MN Press)