"Nikolae Stančiju"

Imitacije u Klužu: Vukčević kao Zidan, Stančiju kao Serhio Ramos! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.09.16. | 22:54

Škoti predvođeni Snodgrasom bombardovali Malteu

Nikolae StančijuRobert Snodgras junak dana u Škotskoj zbog het-trika na Malti, u Rumuiji i Crnoj Gori samo neverica zbog gomile nelogičnih poteza u dramom nabijenu finišu utakmice u Klužu. Na kraju nerešenih 1:1 što je rezultat kojim bi Crnogorci morali da budu zadovoljni. I zato što su u izjednačenoj Grupi E uzeli bod na strani, a pre svega zbog toga što su Rumuni u 97. minutu imali penal sa kog su mogli da osiguraju ostanak celog plena.

Još i pre toga se Crnogorcima "nebo smilovalo" kada je Stevan Jovetić ni dva minuta posle pogotka Adreijena Pope za 1:0 uspeo da izjednači, ali se posle pomračenja uma Nikole Vukčevića učinilo da ni to neće biti dovoljno. Vukčević je ničim izazvam glavom uleteo u jednog rumunskog fudbalera, kao nekad Zinedin Zidan u Marka Materacija - samo što je Crnogorac to uradio sasvim slučajno - pa je Stančiju dobio šansu da sa kreča oduševi rumunsku naciju.

Avaj, i Stančiju je rešio da se igra, pa je poput Serhija Ramosa u polufinalu Lige šampiona sa Bajernom 2012. godine sa penala tukao nebu pod oblake. Bod je otputovao za Podgoricu.

Na Malti nije bilo tako uzbudljivo, iako se ne toliko impresivna Škotska dugo mučila sa domaćinom. Uostalom, pitanje je kako bi sve teklo da Halov Robert Snodgras nije, utisak je nehotice, jedan centaršut pretvorio u remek-delo od gola.

Istina, izjednačila je Malta vrlo brzo, a možda bi joj bilo bolje da se to desilo nešto kasnije. Ovako Škoti su dobili priliku da se saberu, pa su na kraju stigli i do ubedljivih 5:1 uz het-trik već pomenutog Snodgrasa i po gol Krista Martina i Stivena Flečera.