"Marselinjo Uertas"

Nelson umalo postao heroj Atinjana, Marselinjov “rafal” srušio Panatinaikos!

Vreme čitanja: 3min | pet. 09.01.15. | 22:38

Plejmejker Barselone pogodio je čak šest trojki u trećoj četvrtini što je umnogome doprinelo pobedi domaćina (80:76)

Marselinjo Uertas

Kakav meč u Blaugrani! Barselona je posle nekoliko preokreta slavila u meču drugog kola Top 16 faze Evrolige protiv Panatinaikosa - 80:76, a najveće zasluge za takav ishod pripadaju Marselinju Uertasu koji je “pocepao” mrežicu Atinjana pogotovu u trećem kvartalu. Demarkus Nelson bio je najefikasniji u gostujućoj ekipi sa 16 poena.

Osim pomenutog nekadašnjeg pleja Crvene zvezde, dvocifren u timu Duška Ivanovića bio je i bivši igrač Partizana  Džejms Gist koji je meč okončao sa 11 pogodaka. S druge strane, sjajni Uertas zabeležio je 22 poena (6/8 za tri) i pet asistencija, Džastin Doelman dodao je 12, dok su Mario Hezonja i Aleks Abrines ubacili po jedan manje.

Katalonci su brzo postigli četiri poena, ali su gosti snažno odgovorili preko Gista i Dijamantidisa što im je već u ranoj fazi meča donelo dvocifren višak - 16:6. Raspad Barse bi se nastavio da nije bilo Marija Hezonje koji je vezao tri trojke i smanjio zaostatak svog tima pred drugi kvartal (14:20). No, Pao nije stao, već su Nelson i Sloter još više pojačali ritam i u 17. minutu gostujuća ekipa ponovo je imala plus deset (25:35). Međutim, na drugoj strani iskočili su Tomić i Abrines koji iniciraju seriju 7:0 u samom finišu prvog poluvremena, te su se rivali ponovo našli u egalu  - 37:37.

Drugu polovinu meča oba tima otvorila su prilično loše u napadu, da bi onda Marselinjo Uertas održao pravu “šutersku kliniku” ubacivši pet trojki bez promašaja i za samo  tri minuta Katalonci su stekli 10 poena razlike. Panatinaikos je uspeo da smanji preko Focisa i Dijamantidisa, pa je u odlučujuću deonicu ušao sa sedam poena minusa - 63:56. Šuterski obračun nastavio se i u poslednjoj četvrtini, Nelson je pogađao sa jedne, kao i Bred Oleson sa druge strane, a razlika se nije mnogo menjala sve do mini serije Zelenih koji kreiraju Focis i Mavrokefalidis i Pao prilazi na samo minus dva (72:70). Barsa se opet na kratko odlepila poenima Anta Tomića i Džastina Doelmana, ali Dijamantidis i Nelson ekspresno uzvraćaju, te meč ulazi u triler završnicu - 77:76. Ipak, ekipa Duška Ivanovića pravi nekolko grešaka u poslednjem minutu što domaćin koristi i poenima Doelmana dolazi do trijumfa - 80:76.

Katalonci su ovom pobedom popravili utisak nakon uvodnog neuspeha u Berlinu i sada imaju po jedan trijumf i jedan poraz, a Pao, s druge strane, ostaje na jednom trijumfu.  Barsu u sledećem kolu očekuje teško gostovanje Makabiju u Tel Avivu, dok će Atinjani ugostiti litvanski Žalgiris.