"Detalj sa Omladinskog stadiona"

OFK i Rad po navici - 1:0

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.04.15. | 17:51

Šesti put u poslednjih sedam susreta beogradskih rivala

Detalj sa Omladinskog stadionaU oktobru na Banjici bilo je 1:1. Izuzetak koji u potvrđuje u poslednje vreme nepisano pravilo da u duelima OFK Beograda i Rada slavi domaćin. Obično sa 1:0. Tako je bilo i na koncu 24. kola Superlige u kojem je Ivica Jovanović udarcem sa bele tačke slomio otpor Građevinara. Šest put u poslednjih sedam mečeva gradskih rivala da je susret Rada i OFK Beograda završen istim rezultatom. Osmi put u poslednjih devet utakmica da dobija domaćin.

Ova poslednja odlučena je već u 16. minutu kada je posle kornera Saše Zdjelara neoprezni Nikola Maraš igrao rukom, pa je sudija Majo Vujović pokazao na belu tačku. Iskusni Jovanović je preuzeo odgovornost i matiravši Borisa Radunovića presudio gostima iz Crnotravske.

Građevinarima ostaje da žale za situacijom iz prvog poluvremena kada je Vladimir Rodić bio u "oči u oči" sa golmanom OFK Beograda Stefanom Čupićem, ali je previše oklevao, pa je odbrana domaćih stigla da reaguje i otkloni opasnost i Romantičarima donese šesto mesto na tabeli koje je do sada bilo baš u vlasništvu Rada.

OFK BEOGRAD – RAD 1:0 (1:0)
/Jovanović 16pen/

OFK Beograd (4-2-3-1): Čupić – Aksentijević, Planić, Savić (od 87’ Dautović), Antonov – Gajić, Antić (od 72’ Liščević) – Dražić (od 68’ Paločević), Zdjelar, Janković – Jović;

Rad (4-2-3-1): Radunović – Rodić (od 46’ Simić), I. Đurić, Maraš, Obradović – Milošević, N. Đurić – Veselinović (od 67’ Mihajlović), Nenadović, Milisavljević – Jelić (od 26’ Mladenović).