""

Pirova pobeda Partizana, Sarajevo ide u polufinale!

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.05.16. | 13:35

Crno-beli završili učešće na Turniru prijateljstva u Etno selu Stanišići

Kadeti Partizana završili su učešće na Turniru prijateljstva u Etno selu Stanišiću, uprkos tome što su u poslednjoj utakmici grupne faze bili bolji od Osijeka rezultatom 3:0. U polufinale otišli su fudbaleri Sarajeva koji su bili bolji od Vardara sa 2:0 i tako obezbedili prvo mesto na tabeli.

Crno-beli su ostvarili dve pobede i poraz i imali bod manje od Sarajlija, ali su takmičenje završili ubedljivim trijumfom.

Sve je praktično bilo rešeno u prvom poluvremenu, kada je Parni valjak imao dva gola prednosti. Beograđani su seriju golova otvorili već u 4. minutu kada je strelac bio Ivan Janković, da bi četiri minuta pre odlaska na odmor vođstvo udvostručio Arton Zekaj

Konačni rezultat susreta postavio je Nikola Nović golom u 46. minutu meča.

Sarajevo će se u polufinalu sastati sa pobednikom grupe u kojoj se nalaze Rijeka, OFK Beograd, Sutjeska i Sloboda iz Tuzle. Hrvatski klub ima šest, a Romantičari četiri boda i najbliži su plasmanu u narednu rundu.

PARTIZAN - OSIJEK 3:0 (2:0)
/Janković 4, Zekaj 26, Nović 46/

Stadion: Etno selo.
Glavni sudija: Alen Gluho.
Pomoćnici: Ermin Hadžović i Vedrana Kovačević.

PARTIZAN: 1 Anđelić, 2 Zejić, 3 Šehović, 4 Zekaj, 5 Marković (od 48. Ilić), 6 Vještica, 7 Kokir (od 40. Vujić), 8 Šehapi, 9 Nović (od 48. Simeunović), 10 Milosavljević, 11 Janković (od 45. Bojić).

Rezerve: 12 Antić, 13 Đokić, 14 Simeunović, 15 Pantazis, 16 Bojić, 17 Vujić, 18 Ilić.

OSIJEK: 12 Butigan, 4 Vladić, 6 Ciprić, 7 Benić, 8 Gagulić (od 50. Begović), 9 A. Stupar (od 52. Grgić), 10 Brekalo (od 54. Jahaj), 11 Kuprešak, 13 Bognar, 15 Gordon (od48. Zekan), 17 B. Stupar.

Rezerve: 1 Dubrović, 3 Jahaj, 14 Zekan, 16 Begović, 18 Grgić.

(FOTO: turnirprijateljstva.com)

Turnir prijateljstvaFK PartizanNikola Novićmeđunarodni fudbalIvan JankovićArton Zekaj