Pobeda sa stilom: Željko, Bogdan i Bjelica sašili Manekene! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 20.11.14. | 22:52

Nemanja Bjelica postigao je 11 poena uz osam skokova

Željko Obradović

Željko, Bogdan i Bjelica pokorili Milano! Fenerbahče Željka Obradovića slavio je važnu pobedu u šestom kolu Evrolige na gostovanju Emporio Armaniju- 80:74 uz odličnu partiju Nemanje Bjelice i istanbulski tim ostaje na deobi drugog mesta grupe C.

Najbolji kod Fenera bili su Riki Hikman sa 14 poena i Semih Erden sa dva manje, Nemanja Bjelica upisao je 11 poena i osam skokova, dok je Bogdan Bogdanović ubacio četiri poena manje. Čeh Jan Veseli upisao je devet pogodaka i šest uhvaćenih lopti. Kod Milaneza najviše se istakao Maršon Bruks sa 17 poena, a Samardo Semjuels postigao je 13.

Obradovićev tim vodio je većim delom prvog kvartala najviše zahvaljujući Nemanji Bjelici, ali su Italijani trojkama Dejvida Mosa ipak uspeli da preokrenu rezultat i dobiju prvu četvrtinu (23:21). Fener je imao odgovor i u drugih 10 minuta zaigrao je mnogo bolje, Jan Veseli je sa nekoliko sjajnih zakucavanja ubio moral igrača Armanija i istanbulski tim na poluvreme odlazi sa plus sedam - 44:37.

Treća deonica takođe pripada gostima iz Istanbula koji preko Semiha Erdena i Rikija Hikmana uvećavaju razliku i u poslednju četvrtinu ulaze sa dvocifrenom prednošću (62:59). Manekeni iz Milana se ipak ne predaju i zahvaljujući Maršonu Bruksu i Danijelu Heketu uspevaju da uhvate priključak i uvedu meč u dramatičnu završnicu. Momci Željka Obradovića ipak nisu podlegli pritisku i bili su koncentrisani u penal završnici, te dva boda putuju u Istanbul - 80:74

Fenerbahče je ovom pobedom ostao na deobi drugog mesta grupe C sa skorom 4-2, a Armani ostaje na četvrtoj poziciji sa dva trijumfa i četiri neuspeha nakon uvodnih šest kola.