"ROČESTI"

Ročesti razbio prebogati Uniks, Kinzi solidan u velikoj pobedi Nižnjeg

Vreme čitanja: 1min | čet. 13.11.14. | 18:40

Amerikanci odlučili ruski derbi, Uniks blizu ispadanja

ROČESTIUniks je doživeo još jedan debkl i to kod kuće (istina sa publikom koju imaju, i nije neka prednost domaćeg terena. Nižnji je iz Kazanja odneo pobedu i to relativno laganu - 73:79 (16:21, 18:18, 14:15, 25:25).

Još jednom preskupi projekat iz Kazanja preti da neslavno završi svoju priču. Nižnji je igrao strašnu odbranu, naročito Kinzi i Antonov koji su Kajmakoglua i Lengforda potpuno izbacili iz ritma.

Nižnji je napravio dvocifrenu prednost već u prvom poluvremenu, da bi do kraja istog, domaći uz pomoć serije dobrih poteza Kurtisa Džerelsa i nekih sumnjivih sudijskih odluka, došli na samo minus pet. Posle odmora se Nižnji ponovo odlepio, da bi sredinom četvrte četvrtine, Uniks serijom 10:2, došao do prednosti - 55:54. Nažalost domaćih navijača i imućnih vlasnika tima iz Kazanja, tada se njihova mašina. zaustavila.

Ubrzo je Nižnji poenima Ročestija i Parakuskog došao do „tri poseda” prednosti (59:66), i rutinski priveo utakmicu kraju.

Situacija u grupi A ne izgleda dobro ni za jednu od dve ruske ekipe, ali je ovom pobedom Nižnjem pao veliki teret sa leđa.