""
""

Sjajni Tomić ponovo strelac, Genčlerbirligi osvojio bod u Istanbulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.11.14. | 14:21

Srpski fudbaler strelac na trećoj uzastopnoj utakmici, Duško Tošić igrao od početka, Radosav Petrović ušao u finišu

Nemanji Tomiću prijaju ovi jesenji dani u Ankari, srpski fudbaler postigao je još jedan gol, a tim za koji igra, Genčlerbirligi, osvojio je bod (2:2) na gostovanju Kasimpaši u Istanbulu u devetom kolu turskog šampionata.

Bivši fudbaler Partizana postigao je pogodak u 40. minutu, pošto se dobro snašao na petercu protivnika i iskoristio asistenciju Hakana Aslantaša posle prodora po desnoj strani. Tomića je u 61. minutu zamenio Irfan Kaveči.

Upravo je Kaveči dva minuta doneo novu prednost ekipi iz Ankare. Prethodno je izjednačujući gol za Kasimpašu dao Adem Bujuk u 53. minutu.

Činilo se da će Genčlerbirligi posle Kavečijevog gola rutinski privesti utakmicu kraju, ali se domaćin nije predao i za takvu igru nagrađen je golom Andrea Kastra u 70. minutu.

Tomić već treći meč zaredom trese protivničku mrežu.

Tomić je u prošlom kolu dao pobedonosni gol u prvenstvenom meču sa Bašakšehirom, a prethodno je bio strelac i krajem oktobra u ubedljivoj kup pobedi od 6:0 nad Etimesgutom.

Duško Tošić odigrao je svih 90 minuta za Genčlerbirligi, dok je Radosav Petrović u 78. minutu zamenio Gvida Kocera.