""

Vonamejker i Meli se uklapaju... Željkov Fener posle produžetka slomio odlični Armani

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.10.17. | 23:05

Šampion Evrope zabeležio prvi trijumf u Evroligi

Posle iznenađujućeg poraza u Malagi na startu Evrolige, Željko Obradović se vratio starim navikama - pobedničkim! Šampion Evrope je u drugom kolu Evrolige opet gostovao, ali je ovog puta doneo pobedu iz Milana pošto je tek posle produžetaka slomio otpor neugodnog Armanija i slavio

Da Armani neće biti razočarenje kao prošle sezone, pokazao je u prvom kolu kada se dobro držao u porazu od CSKA u Moskvi, a večeras je preznojio još jednog favorita takmičenja. U prvom poluvremenu se vodila izjednačena borba, ekipe su se smenjivale u vođstvima, ali niko nije uspevao da se odlepi na više od pet poena prednosti.

Fener je dodao gas u drugom poluvremeni i serijom u finišu treće četvrtine došao do prednosti od 10 poena razlike. Bilo je 48:49 kada su se razigrali Kostas Slukas i Điđi Datome na koje Armani nije uspeo da nađe odgovor. Slukas je u toj seriji ubacio 10 poena, Datome pet i Fener je počeo lakše da diše.

Međutim, proradila je Armanijeva litvanska artiljerija Kalnijetis, Bertans, Gudaitis i njihovim dalekometnim hicima je domaći tim istopi prednost Fenerbahčea. Datome je 20 sekundi pre kraja pri vođstvo Fenera od tri razlike izgubio loptu, a Micov je trojkom šest sekundi pre kraja izjednačio. Vonamejker je imao šut za pobedu ali je promašio...

Ipak, u produžecima je do izražaja došla klasa Fenera i čuvena željkova odbrana. Aramani je dao samo šest poena za dodatnih pet minuta igre, trojka Nanelija i „dva plus jedan“ Vonamejkera su prelomili pitanje pobednika...

Slukas je sa 17 poena i devet asistencija bio najbolji u timu Fenera. Po 16 su ubacili Vonamejker i Datome, a 15 Nikolo Meli uzi 11 skokova. Naš Marko Gudurić je za 15 minuta ubacio četiri poena (2/3 za dva, 0/1 za tri) i imao je po dva skoka i asistencije. Po 16 poena za Armani su upisali Mbaje i Bertans, a po 15 Micov i Tiodor.

Makabi - Baskonija 74:68