Žorić razneo Cedevitu, Cibona prva potegla u finalu

Vreme čitanja: 1min | čet. 24.05.18. | 20:11

Trofejni zagrebački klub vodio i sa 25 razlike u prvoj utakmici

Cibona je šokirala Cedevitu na njenom terenu sa 96:87 i povela sa 1:0 u finalu plej-ofa hrvatskog šampionata. To je Cibosima bio prvi trijumf nad gradskim rivalom posle četiri vezana poraza u različitim takmičenjima.

Finalna serije u Hrvatskoj igra se na tri pobede, a sledeći meč na programu je u nedelju, 27. maja. Tada će domaćin biti Cibona.

Večeras su Vukovi sa Tuškanca apsolutno zasluženo pobedili pošto su krajem treće četvrtine stigli i do gigantskih 25 poena prednosti (75:52).

Bilo je za očekivati da Cedevita krene u frontalni napad u poslednjoj deonici. Ipak, razlika je bila prevelika, a tek u poslednja dva minuta domaći su došli do jednocifrenog minusa.

Maestralnu partiju pružio je iskusni centar Luka Žorić sa dabl-dabl učinkom od 24 poena i 11 skokova, a dodao je na to još i pet asistencija. Marko Tomas dao je 14, a Ivan Novačić i Domagoj Bošnjak po 13 poena.

Kod domaćina najbolji strelac bio je Roko Leni Ukić sa 22 poena, Džanan Musa dao je 16, a Damir Markota još 12 poena.