
Direktor DAC-a: Badža smo doveli zato što je pametan i jak, a on je prevazišao sva očekivanja
Vreme čitanja: 3min | sub. 02.08.25. | 16:34
Jan Van Dele žali što je klub iz Dunajske Strede morao da proda 20-godišnjeg vezistu Crvenoj zvezdi, bez obzira na to što je ovim transferom Gambijac postao četvrti najskuplji stranac u istoriji slovačkog fudbala
Odlični su Timi Maks Elšnik i Rade Krunić, ali videlo se prošle sezone u Ligi šampiona da je Crvenoj zvezdi potreban i jedan klasični defanzivni vezista, drugačijih karakteristika od njih dvojice. Posle duge potrage i još dužih pregovora, angažovan je gambijski reprezentativac Mahmudu Badžo iz DAC Dunajske Strede. Dvadesetogodišnji fudbaler je prerastao Slovačku, Zvezda je iskoristila njegovu želju da se oproba u jačem takmičenju i kupila ga za 2.600.000 + 500.000 evra, što ga je učinilo 10. najskupljom prodajom iz slovačke lige, odnosno četvrtim najskupljim strancem koji je igrao tamo. S jedne strane, čelnici DAC-a su prezadovoljni što su posle prodaje bivšeg Zvezdinog napadača Nikole Krstovića u Leče napravili još jedan veliki transfer, ali s druge – nedostajaće im takav igrač.
To je u izjavi za klupski sajt potvrdio i izvršni direktor DAC-a Jan Van Dele, koji je Badži poželeo puno uspeha u Srbiji. Priznao je da će slovačkom prvoligašu biti teško da pronađe adekvatnu zamenu.
“Došlo je vreme da se pozdravimo sa Mahmudom Badžom, koji prelazi u Crvenu zvezdu u jednom od najznačajnijih transfera u istoriji našeg kluba. Došao je kod nas pre samo godinu dana, kada smo u njemu prepoznali karakteristike modernog defanzivnog veziste, njegovu inteligenciju, fizičku snagu i prisustvo na terenu. Ono što je on pokazao je međutim značajno prevazišlo sva naša očekivanja. Postao je ključna figura na sredini, igrač koji daje strukturu našoj igri i donosi borbenost našem timu. Naravno, nikad nije lako oprostiti se od nekoga ko vam je toliko važan, ali to je fudbal. Progres donosi radost, ali i teške odluke. Ovaj transfer je samo dokaz da klub ide u pravom smeru i da širi fudbalski svet prepoznaje naš trud i rad”, poručio je Van Dele.
Izabrane vesti
Badžo je prošle sezone odigrao 37 mečeva u svim takmičenjima za DAC, zabeležio je jednu asistenciju. U skladu sa njegovom pozicijom, relativno često je pravio prekršaje kako bi prekidao protivničke napade i zbog toga je umeo neretko i da dobije žuti karton. Prošle sezone je sakupio ukupno 11 javnih opomena u prvenstvu i još dve u ostalim takmičenjima, ali interesantno je to što nijednom nije pocrveneo. Štaviše, od početka evropske seniorske karijere u Podbrezovi Badžo nije dobio nijedan crveni karton.
Ovo je drugi direktan transfer između Zvezde i DAC-a. Prethodno su Slovaci 2021. godine kupili Krstovića za 400.000 evra, a kasnije su ga prodali Lečeu za 3.900.000. Vrlo verovatno neće ostati na toj cifri, pošto kroz bonuse mogu da uzmu od Italijana još 500.000 evra, a uz to su zadržali i pravo na 15 odsto profita od sledeće prodaje crnogorskog centarfora.
Slična je situacija i sa 20-godišnjim Badžom, koji je sa Beograđanima potpisao ugovor na četiri sezone. Inače, vredi pomenuti da je 185 centimetara visoki Gambijac u punoj takmičarskoj formi, prošle subote je odigrao svih 90 minuta u 1. kolu slovačkog prvenstva protiv Mihalovca (1:1).

Komentari / Podeli vest
tagovi
Obaveštavaj me
