Briljantna partija Zagrepčana...

Fenerov horor u Maksimiru! Kapa dole Dinamu, ali ovakve greške ne prave ni petlići (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 20.09.18. | 22:54

Kokuov skupoceni tim prosto demoliran u Zagrebu - 4:1

Zvezdana noć Dinama u Ligi Evrope. Sigurno se ni najvatreniji ljubitelji Modrih nisu nadali ovakvom poklonu na startu drugog po jačini evropskog takmičenja gde je šampion Hrvatske prosto demolirao Fenerbahče sa 4:1 u lepoj Maksimirskoj večeri. Bez preterivanja, mogli su Turci da prime lako i pet, šest ili sedam komada, a kako su prošli mogu samo da pevaju.

Bez obzira na činjenicu da je trener gostiju Filip Koku izveo kombinovani sastav i štedeo prvotimce uoči derbija sa Bešiktašem koji se igra tokom vikenda, neshvatljivo je ponašanje odbrane gostiju koja je izgledala na momente smešno. Greške kakve su pravili (kao kod trećeg gola Hajrovića) ne mogu se videti ni na utakmicama amatera, pa je jasno da je uz poraz i velika sramota nanesena Fenerbahčeu koji je letos imao drugačije ambicije.

Sjajno je Dinamo odigrao prvo poluvreme i lagano stigao do prednosti. Prvoje i Ivan Šunjić posle lagane akcije iz kornera doneo prednost Modrima u 16. minutu, dok je iskusni Izet Hajrović u 27. posle sjajne kombinacije sa večeras sjajnim Marijom Gavranovićem (upisao dve asistencije) prosto zapalio stadion.

Fener se trgao početkom drugog dela i preko Nojštetera reklo bi se i slučajno smanjio na 1:2, ali je vrlo brzo poptuno potonuo. Izet Hajrović je u 57. minutu pretvorio u pogodak pas Danija Olma posle presmešnog sudara dvojice defanzivaca Fenera, a ekser u kovčeg gostiju zakucao je upravo španski vunderkind koji je postavio konačnih 4:1 u 60. minutu. Kakv igrač, a tek mu je 20 godina...

Nije Dinamo spuštao tempo, želeo je da napuni do vrha mrežu golmana Tekina koji je nemoćno širio ruke posle nestvarnih promašaja Šunjića i Gavranovića sa samo nekoliko metara. Upravo on se potrudio da zaustavi drčne i motivisane Zagrebčane u nameri da nanesu Feneru pravu katastrofu. Ali, i ovako je turski velikan doživeo veliku blamažu o kojoj će se u Turskoj sigurno pisati narednih dana.

Prve bodove u Dinamovoj grupi večeras je upisao i Spartak iz Trnave. Protivnik kojeg je Zvezda izbacila na putu ka Ligi šampiona savladao je Anderleht na svom terenu sa 1:0, a pogodak odluke je posle kornera postigao Oravec u 79. minutu. Budući fudbaler Crvene zvezde Erik Jirka bio je starter za Trnavu, ali je zamnjen u 64. minutu jako grubog meča u kojem je domaćin tradicionalno dobio pet žutih kartona.

U grupi C na premijeri Branislav Ivanović i Zenit su osvojili bod u Kopenhagenu (1:1). Nekadašnji kapiten srpske reprezentacije odigrao je solidno čitav meč na poziciji štopera, a gosti su poveli u finišu prvog poluvremena preko Slovaka Roberta Maka. Ipak, čast domaćina sačuvao je Kipranin Sotiriju u 63. minutu.

Ta podela bodova prijala je Slaviji iz Praga koja je minimalno savladala Bordo sa 1:0 prelepim pogotkom Žmrhala u 35. minutu za prvo mesto u grupi. Mladi reprezentativac Srbije Vukašin Jovanović presedeo je čitav meč na klupi za rezerve u redovima Žirondinaca.