©Reuters
©Reuters

Fortunis zapalio Pirej u 22. sekundi, ali Olimpijakos nije krunisao taj nalet; Zrinjski postigao šest golova i krenuo po istoriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 10.08.23. | 23:15

Genk minimalnim rezultatom poražen u Pireju (0:1), Brejdablik demoliran u Mostaru (2:6)

Olimpijakos je stekao prednost u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Genka, ali je utisak da nije uspeo da kruniše rani pogodak na ovom meču i obezbedi mnogo povoljniji rezultat pred revanš za sedam dana u Belgiji - 1:0 (1:0).

Sada već legendarni kapiten crveno-belih iz Pireja, Kostas Fortunis, zatresao je protivničku mrežu posle samo 22 sekunde igre, ali je do kraja meča viđeno svega još nekoliko šansi na obe strane. Onu najzreliju propustio je Pep Bijel u 75. minutu, dok su sa druge strane izabranici Vautera Vrankena više gledali da ne prime drugi pogodak, nego da izjednače rezultat.

Sastav Dijega Martineza je pomalo i svesno dao loptu u noge gostujućem timu i čekao priliku da iz kontranapada pojuri drugig gol, ali nije uspeo, pa je ostalo ravnopravnih 1:0.

Zrinjski je ostvario drugu najubedljiviju pobedu u evropskim utakmicama u svojoj istoriji i tako napravio veliki korak ka istorijskom plasmanu u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja. Sastav Krunoslava Rendulića na stadionu Pod Bijelim Brijegom savladao je Brejdablik sa 6:2, pa se očekuje da će revanš na Islandu biti formalnost.

Možda zvuči čudno, ali domaćin je mogao i do povoljnijeg rezultata, pošto je vodio sa 6:0 i imao igrača više, ali je sebi dozvolio da primi dva gola poslednjih pola sata utakmice i dozvolio gostima da povrate makar minimalnu nadu pred revanš.

Tomislav Kiš i Matija Malekinušić postigli su pod dva gola, dok je Nemanja Bilbija ostvario po gol i asistenciju. Gosti su u 31. minutu ostali bez Ejnarsona, koji u razmaku od šest minuta zaradio dve javne opomene, a njegov tim je već imao tri gola zaostatka.