©Reuters

Galata presekla krizu u korenu, Ikardi je sa penala doveo na korak od titule

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.05.23. | 21:31

Dragoceno slavlje ekipa Okana Buruka - 1:0

Remi sa Karagumrukom, a posebno poraz od Bešiktaša, uzdrmali su Galatasaraj uoči okršaja sa Bašakšehirom, ali je ekipa Okana Buruka pokazala karakter i izvojevala dragocenu pobedu koja ju je približila osvajanju 23. šampionske titule - 1:0 (1:0).

Gradski rival nije pao na lagan način, ali je Galatasaraj uspeo da nagradi seriju opasnih napada i kruniše ih sa bele tačke u osmom minutu nadoknade prvog poluvremena. Heroj domaće publike bio je Mauro Ikardi, kome je ovo bio 15. gol u sezoni. Galatasaraj je iskoristio jučerašnji kiks Fenerbahčea i došao do pobede koja ga je četiri kola pre kraja odvela na ogromnih +5 u odnosu na najvećeg rivala.

Galata je imala više prilika, ali je Bašakšehir vrlo lako mogao da izbegne poraz. Gosti će najviše žaliti za situacijom iz petog minuta nadoknade kada je Adnan Januzaj opasno gađao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac prohujao pored desne stative gola Fernanda Muslere.

Kriza je napustila i Trabzon, koji je prekinuo niz od čak šest utakmica bez pobede (pet poraza) u turskom prvenstvu i savladao Ankaragudžu - 2:0 (1:0).

Doduše, posao ekipi Nenada Bjelice olakšalo je isključenje Steliosa Kicua u 10. minutu, pa je domaćin imao dovoljno vremena da slomi otpor brojčano inferiornog protivnika.

Oba gola za Trabzon postigao je Umut Bozok, prvo na asistenciju Marka Bartre u finišu prvog poluvremena, a drugi u 62. minutu na dodavanje Dogudžasa Haspolata.

TURSKA 1 - 33. KOLO

Antalija - Bešiktaš 1:3 (1:0)