Krkljanac u grupi H: Tri selekcije po devet bodova, Mađari oborili i Vels (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 11.06.19. | 22:40

Island bolji od Turske, Francuska peške protiv Andore

Kakav krkljanac u grupi H posle četiri kola kvalifikacija! Tri reprezentacije, Francuska, Turska i Island imaju po devet bodova posle večerašnjih mečeva, a prati ih Albanija sa šest.

Dva mesta vode na Evropsko prvenstvo, treće možda, tako da će se žestoka borba voditi do poslednjeg minuta u ovoj grupi.

Svetski prvaci Francuzi imali su zicer, pošto su gostovali autsajderu Andori. Posao su odradili „peške“, pobedili su sa 4:0, čisto da se vrate na staze uspeha posle neočekivanog poraza u Turskoj u prošloj rundi.

Zvezda večeri bio je Kilijan Mbape, koji je jedan gol postigao, a za jedan asistirao. Mladom fudbaleru to je jubilarni 100. pogodak u karijeri.

Utakmica između Islanda i Turske imala je uvertiru van terena, potezale su se diplomatske note i protesti, a prštalo je i na terenu. Na kraju, domaćin je uspeo da se pobedom od 2:1 vrati ravnopravno u trku za Evropsko prvenstvo.

Imao je Island 2:0 golovima Sigurdsona, smanjio je Tokoz u 40. minutu, a i pored napada sa obe strane, rezultat se u drugom poluvremenu nije menjao.

A, u grupi E novi udarac za Vels. I to ozbiljan kiks, pošto su Zmajevi poraženi od Mađarske i imaju samo tri boda posle tri odigrane utakmice – 1:0.

Mađari su istakli jaku kandidaturu da ponovo odu na prvenstvo Evrope, jer su posle Hrvatske (2:1) na svom terenu savladali i Vels. Strelac pogotka vrednog tri boda bio je Patkai u 81. minutu.

Nemačka - Estonija 8:0 (5:0)
/Rojs 10, 37, Gnabri 17, 62, Gorecka 20, Gundogan 26. penal, Verner 79, Sane 88/

Belorusija - Severna Irska 0:1 (0:0)
/Meknir 86/

GRUPA D

Republika Irska - Gibraltar 2:0 (1:0)
/Čipolina 29. autogol, Brejdi 90+3/

Danska - Gruzija 5:1 (2:1)
/Dolberg 14, 63, Eriksen 30. penal, J. Poulsen 73, Brativajt 90+3 - Lobjanidze 25/