(©Starsport)
(©Starsport)

Lazetić: Bilo bi drugačije za Dinamo da smo igrali pred našim navijačima

Vreme čitanja: 2min | pet. 03.10.25. | 08:25

"Dinamo je više fizički tim i dobar je u tranzicijama, u prethodnim mečevima koje smo gledali je imao veću kontrolu"

/Od dopisnika Mozzart Sporta iz Bačke Topole/

Opredelio se Makabi iz Tel Aviva i ove sezone za TSC arenu kao svom evropski dom, a u drugom kolu Lige Evrope u Bačku Topolu je stigao zagrebački Dinamo. Prvi put posle 28 godina Modri su gostovali u Srbiji i - pobedili. Iako je formalni domaćin stekao prednost u 14. minutu, gosti su preokrenuli do poluvremena, a potom i postigli još jedan gol za pobedu 3:1.

Izabrane vesti

Po rečima Makabijevog trenera, Žarka Lazetića, protivnik je iz manjeg broja šansi uspeo da bude konkretniji.
"Čestitam Dinamu na pobedi, ali cenim moj tim više od protivničkog. Dinamo je pokazao kvalitet u završnici, iz šest šuteva su postigli tri pogotka. Odigrali smo dobar meč, kontrolisali stvari. Iz dve ili tri šanse su postizali pogotke. Stvorili smo dosta šansi za ovakav vid meča, nažalost, nismo dali više od jednog gola. Poveli smo, Dinamo je preokrenuo i umirio meč“, konstatovao je Srbin sa klupe izraelskog prvaka.

Tek u završnici meča Makabi je uspeo da stvori šanse za svoj drugi gol.
"Nedostajala nam je oštrina u poslednjoj trećini. Tri puta smo tokom prvog poluvremena stizali do njihovog kaznenog prostora. Nismo dobro branili njihove napade pod desnoj strani, tu su nam napravili dosta šansi, i nismo to isparirali. Protivnik je bio odličan. Imamo jedan dan da se pripremimo za meč u prvenstvu narednog vikenda. Moramo biti i za taj meč bolji u završnici“.

Nisu se Zagrepčani previše zaletali napred, već su delovali dosta povučeno, čekajući da se iz tranzicije stvori šansa.
"Možda me je Dinamo iznenadio time da je bio u toj srednjoj nižoj zoni, očekivao sam da će više da nas pritiska. Naši igrači su se dobro pripremali, više sam očekivao od njih sa loptom. Kada je imao loptu više je kružio oko nas, slao duge lopte na Belja, nisam video neku kreativnost. Dinamo je više fizički tim i dobar je u tranzicijama, u prethodnim mečevima koje smo gledali je imao veću kontrolu“, naveo je Žarko Lazetić.

Koliko je strategu šampiona Izreala prijao stadion i teren kluba koji je prethodno trenirao, toliko je izostala podrška sa tribina, jer je meč posmatralo nešto manje od dve stotine ljudi.
"Zahvalni smo TSC-u što možemo da budemo ovde domaćini, ovo je fantastičan stadion. Fudbal se igra zbog publike, ovaj meč bi bio drugačiji za nas i Dinamo da se igrao na Blumfildu pred publikom. Ovo je neuporedivo, nije to taj osećaj, nije to taj fudbal“.

Neće biti vremena za odmor, jer će Makabi već za vikend odigrati meč protiv ljutog rivala i imenjaka iz Haife. Ukupno četvrti u deset dana.
"Svi volimo ovaj posao, teško je kad ljudi ne vole posao. Danas smo igrali bez navijača, u nedelju ćemo imati 30.000 navijača, zadovoljstvo je pripremiti takvu utakmicu“.


tagovi

Liga EvropeDinamo ZagrebMakabi Tel AvivŽarko Lazetić

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara