Lider se provukao u Riju: Fluminense trpi udarce u seriji, ali nema nameru da se preda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.08.21. | 03:05

Duel na Marakani završen bez pobednika (1:1)

Različitih raspoloženja i forme Fluminense i Atletiko Mineiro dočekali su utakmicu 17. kola šampionata Brazila, a duel okončan bez pobednika prekinuo je nizove oba kluba. Na seriju od četiri prvenstvena poraza domaćina nadovezala se eliminacija od strane ekvadorske Barselone u četvrtfinalu Kopa Libertadores, te je ekipa sa Marakane utakmicu dočekala veoma uzdrmana. Uprkos nizu loših rezultata klub iz Rio de Žaneira je vrlo dobro otvorio susret i golom Freda iz jedanaesterca poveo u 25. minutu.

Vođstvo domaćina probudilo je Atletiko koji je na gostovanje stigao kao lider Serije A, sa devet prvenstvenih pobeda u nizu i uz ubedljivo slavlje nad River Plejtom u borbi za polufinale Libertadoresa. Pokušavali su Kukini izabranici da neutrališu zaostatak i kako je vreme odmicalo bili su sve konkretniji na putu do cilja, međutim serija šansi od kojih je najbolju imao Vargas u 72. minutu nije donela željeni rezultat.

Spušten gard Atletika domaćin je mogao da kazni u 81. minutu kada je Tešeira izbio sam pred Eversona, mogao je da bira u koji će ugao poslati loptu, ali je umesto da razreši sve dileme po pitanju pobednika gađao van okvira gola.

Neiskorišćena šansa došla je na naplatu samo tri minuta kasnije kada je Eduardo odlično reagovao i doneo izjednačenje Atletiku, te lider izbegao četvrti prvenstveni poraz, dok je Fluminense šesti put remizirao i sada je prvi iznad zone ispadanja sa 18 poena.

Istovremeno, duel 17. kola odigrali su Amerika Mineiro i Bragantino, a ceo plen pripao je gostima rezultatom 2:0.

BRAZIL 1 – 17. KOLO

Atletiko GO – Šapekoense 1:1 (0:1)