Uroš Ljubomirac (@StarSport)
Uroš Ljubomirac (@StarSport)

Ljubomirac obradovao Lalatovića; Javor poveo, pa izgubio posle mesec i po

Vreme čitanja: 4min | ned. 21.09.25. | 20:54

Baš toliko su i Lučanci čekali na pobedu u prvenstvu - 2:1 posle preokreta

Jedan od derbija začelja, ali i derbi regiona i komšija, kojim je stavljena tačka na deveto kolo Mozzart Bet Superlige, pripao je Mladosti(2:1), koja su slavili posle preokreta, pošto su gosti iz Ivanjice prvi poveli, ali nisu uspeli da ostvare povoljan rezultat. Štaviše, ovo im je prvi poraz još od 2. avgusta i treće runde, iste večeri kada je Mladost zabeležila poslednju pobedu do večeras... Junak utakmice je dvostruki strelac Uroš Ljubomirac.

Od trenutka kada je lopta krenula sa centra, bilo je vidljivo da su Lučanci i Ivanjičani bili rešeni da devedeset minuta pred sobom pokušaju da materijalizuju osvajanjem tri boda. Kako su i u prošlosti dueli istih rivala donosili uzbuđenja, tako nešto moglo je da se očekuje i ovoga puta.

Izabrane vesti

Već na početku meča izabranici trenera Radovana Ćurčića su pokazali šta im je cilj. Žunior Bajere u 10. minutu koristi priliku u kojoj se našao, zahvaljući milimetarski preciznom centaršutu Salimona, pa iskusnom Saši Stamenkovićunije ostalo ništa drugo već da loptu izvadi iz mreže i pošalje je ka centru.

Gol za vođstvo gostiju bio je signal za još otvoreniju igru. Prvo naredno uzbuđenje moralo je da se rešava odlaskom sudije Marka Ivkovića na gledanje snimka po pozivu kolega iz VAR sobe. Epilog - arbitar iz Lajkovca je morao da poništi predašnju odluku kada je dosudio penal za Lučance. Stavio je Ivković ruku na srce i time se izvinio Ivanjičanima za previd.

Kako se Javor nije branio, domaćini su imali dovoljno prostora da priprete i iz jedne takve situacije izrodilo se izjednačenje. Lopta je došla do Uroša Ljubomirca, koji je krenuo korak-dva, za tren kao da je pogledao gde se nalazi golman Nikola Vasiljević, da bi onda sjajnim šutem sa oko dvadeset pet metara pogodio gornji desni ugao - za 1:1 i aplauze.

Praktično u narednom napadu umalo preokret. Ovoga puta Ljubomirčev imenjak Uroš Sremčević je lukavo pokušao da postige gol, ali je golman gostiju uz dosta napora uspeo da otkloni opasnost.

Ništa manje sadržajno nije bilo ni u nastavku utakmice. Uglavnom ista slika u kojoj su se napadi smenjivali na obe strane. U dva navrata Mladost ozbiljno preti. Prvo je Jovan Ćirić naterao golmana Nikolu Vasiljevića da se ispruži i dobar šut sa oko dvadeset metara skrene u korner, posle kojeg je Mihailo Oreščanin bio za malo neprecizan. Na visini zadatka bio je Saša Stamenković, čuvar mreže domaćeg tima koji je zaustavio dobar pokušaj.

Ponovo je morao da reaguje sudijski tim iz VAR sobe posle gola koji je postigao Uroš Sremčević, a on je potvrdio da je napadač Lučanaca bio u zaleđu odbrane gostiju prilikom centaršuta Aleksandra Varjačića, pa od radosti učenika trenera Nenada Lalatovića nije bilo ništa.

Izvršio je Lalatović par napadačkih izmena, a Aleksandar Varjačić sjajno odigrava povratni pas za Uroša Ljubomirca, koji se ponovo upisuje u strelce - 2:1. Niko nije bio spreman da garantuje da je to i konačan epliog komšijskog derbija, tim pre što su i jedni i drugi napadali, ali je odlučio gol iz 80. minuta.

MOZZART BET SUPERLIGA, 9. KOLO

MLADOST - JAVOR 2:1 (1:1)

/Ljubomirac 31, Ljubomirac 80 - Bajere 10/

Lučani, Stadion “Radoš Milovanović”.

Gledalaca: 300.

Sudija: Marko Ivković (Lajkovac).

Žuti karton: Ljubomirac (Mladost), Dukure, Marinković, Milošević (Javor).

MLADOST (4-2-3-1): Stamenković 7, - Ćirković 6, Oreščanin 6, Cvetinović 6,5, Udovičić 6,5 - Tumbasević 6,5, Milojević 6(od 74. Hadžić) - Ljubomirac 7,5 (od 90+2. Bojić), Varjačić 7, Ćirić 6,5 (od 90+4. Milošević) - Sremčević 6 (od 74. Marinković).

JAVOR (4-2-3-1): Vasiljević 6,5 - Bjeković 5,5, Petrović 5,5, Skoko 5,5, Vilotić 6  (od 85. Akua-) - Dukure 6 (od 85. Milošević), Sabo 6 - Mićić 6 (od 67. Tanko), Saliman 6 (od 58. Zuvić), Đoković 6 (od 58. Radonjić 5,5) - Bajere 6,5.

Igrač utakmice: Uroš Ljubomirac (Mladost) 7,5.

MOZZART BET SUPERLIGA, DEVETO KOLO

Petak

Napredak – Radnik 1:3 (1:3)
/Pedro 39 ag – Ovusu 3, 45+4 pen, Bogdanović 13/

Subota

Radnički 1923 - Spartak 2:0 (1:0)
/Ben Hasin 18 pen, Sokler 82/

Novi Pazar - Vojvodina 1:0 (1:0)
/Stanisavljević 3/

Partizan - Crvena zvezda 1:2 (0:1)
/Milošević 74 - Elšnik 28, Radonjić 60/

Železničar - OFK Beograd Mozzart Bet 1:3 (1:1)
/Karikari 31 - Enem 17, 51, Knežević 90+7pen/

Nedelja

IMT - Radnički Niš 1:0 (0:0)
/Karamoko 57/

Čukarički - TSC 4:2 (2:1)
/Sisoko 23, Tedić 29 pen, 90+3 Miladinović 55 – Saša Jovanović 14, Mezei 77/

Mladost - Javor 2:1 (1:1)
/Ljubomirac 31, 80 - Bajere 10/


tagovi

JavorMladost LučaniNenad LalatovićMozzart Bet SuperligaUroš Ljubomirac

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara