Neka slavi Bačka Topola: Hrabri TSC zna da igra i sa igračem manje! Tomanović i Lukić potpisali istorijski trijumf

Vreme čitanja: 3min | čet. 27.08.20. | 21:43

Petrokub lako pao u Kišinjevu – 2:0

Iz treće u drugu ligu, pa onda u elitu... Veliki uspon TSC je nastavio sjajnim izdanjima protiv najjačih, pošto je u premijernoj sezoni u Superligi obezbedio mesto u Evropi. I nije stao. Klub iz Bačke Topole večeras je u Kišinjevu ispisao najsvetliju stranicu istorije, pošto je gotovo rutinski slavo protiv moldavskog Petrokuba i plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope – 2:0.

Protivnik nije bio reprezentativnog kvaliteta, ali izabranici Zoltana Saba odigrali su kao da imaju pregršt ovakvih utakmica na međunarodnoj sceni u nogama. Većim delom meča obilovali su sigurnošću, od prvog minuta stavili su do znanja domaćinu da su došli u Kišinjev da igraju fudbal. Oslanjali su se na pas, posed lopte i na kraju slavili. Bilo je i problema, posebno posle isključenja Varge u 30. minutu. Blistao je u kritičnim trenucima golman Filipović, ostalo su završili kapiten Tomanović i precizni Lukić.

TSC je počeo prvi da udara. Posle deset minuta imao je pet kornera. Prednjačio je Borko Duronjić koji je brzim prodorima tražio pukotine u redovima domaćina. Upravo posle njegovog centrašuta, Tomanović je iskoristio kiks golmana Petrokuba i doveo našeg predstavnika u vođstvo. Istorijski trenutak za TSC i Tomanovića.

Videlo se da je TSC mnogo bolji rival, da je stručni štab odlično pripremio utakmicu i neutralisao tranziciju Moldavaca. Rutina je počela da izmiče iz ruku tima iz Bačke, nakon što je Varga bespotrebno digao lakat, razbio Botaki glavu i zasluženo dobio crveni karton. Osetili su Moldavci trenutak da napadnu, ali je Zoltan Sabo brzo reagovao. Morao je da žrtvuje Silađija, i ubaci levog beka Petrovića.

Dobili su gosti na balansu, umirili Moldavce. I onda im zadali odlučujući udarac.

Lukić je odlično glavom prebacio loptu ka Duronjiću. Krenuo je sam ka golu bivši omladinac Crvene zvezde i naterao Rozgoniuka da ga obori. Pravi bingo. Dobili su gosti jedanesterac i igračko poravnanje, jer je štoper Petrokuba morao na tuširanje zbog drugog žutog kartona. Precizan je bio Lukić i praktično rešio meč. Ostalo je bilo stvar rutine.

Lepa stvar za TSC, ali i srpski fudbal. Vreme je da žitelji Topole slave i da pređu na viši nivo.

LIGA EVROPE - 1. KOLO KVALIFIKACIJA (JEDAN MEČ)

Progres Niderkorn - Zeta 3:0 (1:0)

Kairat - Noa 4:1 (2:1)

Ordabasi - Botošani 1:2 (1:2)

Ventspils - Dinamo Auto 2:1 (1:1)

Borac Banjaluka - Sutjeska 1:0 (1:0)