Nemci dodaju gas - dali osam komada; Belgija pleni rutinom (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 11.06.19. | 23:01

Rusi jedva sa Kipranima...

Nije Estonija rival po kome bilo šta možete da merite, daleko je to od bilo kakvog repera, ali da su Nemci bolji iz meča u meč - definitivno jesu. Potpuno renovirana selekcija četvorostrukih prvaka sveta upisala je i treću pobedu u kvalifikacijama za EURO 2020. Osmica ko od šale. Već do poluvremena Panceri su isporučili rivalu pet komada. Kasnije su povukli ručnu, a nekoliko golova im je i poništeno...

Za razliku od utakmice u Belorusiji pre nekoliko dana Nemci su večeras "grunuli" od prvog minuta. Veoma raspoložen ponovo je bio Leroj Sane, odnosno Marko Rojs, koji je ponovo igrao kao najistureniji, u špicu. Njegov drugi pogodak u 37. minutu najlepši je detalj sa utakmice - slobodnjak sa 25 metara.

Za razliku od meča sa Belorusijom kada su igrali 3-4-3, Panceri su ovoga puta testirali 4-3-3. I deluje da im više leži. Pored pomenutog dvojca u strelce su se još upisali Serž Gnabri (dva puta), te Timo Verner, Ilkaj Gundogan i Leon Gorecka

Iznenađujuće, u Grupi C lider je selekcija Severne Irske koja je dobila sva četiri meča na startu. Doduše, nije još igrali ni protiv Nemaca, niti protiv Holanđana. Ali za pohvalu svakako. Irci su večeras dobili Belorusiju na strani golom Pedija Meknira četiri minuta pre kraja meča.

U okviru Grupe I situacija posle kompletne četvrte runde baš onakva kakvu smo i očekivali - Belgija prva, bez kiksa, sa samo jednim primljenim golom, a ostali neka se ređaju kako hoće. Niko neće uspeti da ugrozi sjajne Belgijance i njihovo prvo mesto. Večeras s pola gasa protiv totalne dekadencije Škota. I opet bez problema, bez drame, bez muke. Prva dva pogotka za domaćina postigao je Romelu Lukaku. Prvi put na asistenciju Edena Azara, drugi put posle udarca De Brujnea i odbijene lopte golmana Maršala

Koliko su Škoti bili inferiorni, ili bolje reći koliko su Belgijanci dominirali najbolje će statistika: sve do 80. minuta gosti su imali jedan jedini pokušaj?! i to ne u okvir gola. Nisu mnogo više puta ni prešli na protivničku polovinu do samog finiša, pa s ovih 0:3 mogu da budu apsolutno zadovoljni.

Taj treći pogodak Belgijanaca delo je Kevina De Brujnea u sudijskoj nadoknadi...

Za razliku od čete Roberta Martineza, Zbornaja se dobrano namučila sa Kipranima. Odlučio je gol Jonova u finišu prvog poluvremena.

Nemačka - Estonija 8:0 (5:0)
/Rojs 10, 37, Gnabri 17, 62, Gorecka 20, Gundogan 26. penal, Verner 79, Sane 88/

Belorusija - Severna Irska 0:1 (0:0)
/Meknir 86/

GRUPA D

Republika Irska - Gibraltar 2:0 (1:0)
/Čipolina 29. autogol, Brejdi 90+3/

Danska - Gruzija 5:1 (2:1)
/Dolberg 14, 63, Eriksen 30. penal, J. Poulsen 73, Brativajt 90+3 - Lobjanidze 25/