©Reuters
©Reuters

Ono što je u Premijer ligi Haland, to je u Seriji A Osimen! Napoli se više ne umara, pobeđuje kao od šale

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.23. | 16:58

Vanja Milinković Savić ostavljen na vetrometini, novo ubedljivo slavlje ekipe Lučana Spaletija - 4:0

U najjačim evropskim takmičenjima samo dvojica napadača u ovom trenutku imaju izrazito dominantnu ulogu. Kada to kažete, prvi na pamet vam pada neverovatni golgeter Mančester Sitija Erling Haland, a jedini koji može da mu parira u ovom trenutku je fantastični špic Napolija Viktor Osimen. Fenomenalni Nigerijac postigao je dva gola u 23. pobedi svoje ekipe u sezoni, ovog puta prilično ubedljivoj u Torinu (4:0) i stigao do brojke 21 kada su u pitanju golovi u Seriji A, a ukupno 25 ako se u obzir uzmu sva takmičenja.

Sastav Lučana Spaletija je došao do tog nivoa igre i tog stepena samopouzdanja da utakmice kao što je ova današnja bukvalno pobeđuje kao od šale, bez velikog utroška energije. Ta lakoća pobeđivanja omogućila je Napolitancima da se odmaknu drugoplasiranom Inter na 21 udaljenosti, pa više nego spokojno dočekuju reprezentativnu pauzu, gde će glavna želja biti samo da naredne dve nedelje prođu bez ikakvih povreda kada su u pitanju ključni igrači ekipe.

Osimen je kod oba današnja gola jasno pokazao koliko je dominantan u skok igri. I kod kornera Zjelinskog u devetom, te centaršuta Matijasa Oliveire ostvario je veliku prednost u odnosu na svoje čuvare i rutinski pogađao mrežu nemoćnog Vanje Milinković Savića. Srpski reprezentativac ništa nije mogoa ni kod jedanaesterca Hviče Kvarachelije u 35. minutu, ali ni kod postizanja konačnog rezultata utakmice u 68. minutu utakmice, kada se u strelce upisao Tangi Ndombele.

Francuskom vezisti je bilo dovoljno svega tri minuta da se upiše u strelce, a i u toj akciji je najveći posao uradio fantastični dvojac Osimen-Kvarachelija. Nigerijac je oduzeo loptu na protivničkoj polovini, brzo uposlio Gruzina, a ovaj ostao sam ispred Milinković Savića.

Fjorentini je mnogo puta na početku sezone, kada stvari nisu išle željenim putem, nedostajalo sreće da dođe do pobedonosnog pogotka, a ovoga puta je slomila Leće autogolom Antonina Gala u 27. minutu utakmice - 1:0 (1:0).

Nikola Milenković je danas igrao jubilarni 200. meč za Violu, Luka Jović se razboleo pred meč, pa ga nije bilo ni na klupi, dok je Aleksa Terzić ponovo bio odsutan zbog povrede.

Ekipi Vinćenca Italijana ovo je bila četvrta uzastopna prvenstvena pobeda, odnosno šesta u svim takmičenjima.